Soylu, Meclis'teki 4 partiyi de eleştirdi

Soylu, Meclis'teki 4 partiyi de eleştirdi.9701
  • Giriş : 16.04.2008 / 00:04:00
  • Güncelleme : 16.04.2008 / 00:36:14

DP lideri Süleyman Soylu: "4 parti de her meseleye kendi tabanını besleme arzusuyla yaklaşıyor"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''Meclisteki 4 parti de ideolojik partidir. Bu 4 partinin her meseleye bakışı, kendi ideolojik tabanını besleme arzusundan kaynaklanmaktadır'' dedi.

Afyonkarahisar'da basın toplantısı düzenleyen Süleyman Soylu, Hükümetin hangi konuda ne yapacağını, nasıl karar vereceğini bilmediğini, inisiyatif almaktan çekindiğini öne sürdü.

Türkiye'de bireysel hak ve özgürlüklerin, ifade ve düşünce hürriyetlerinin genişlemesi gerektiğini ifade eden Soylu, şöyle konuştu:

''Şunu net olarak söylüyorum, biz olaylara MHP gibi bakmıyoruz. Biz Adalet ve Kalkınma Patisi, CHP gibi de bakmıyoruz. Çünkü bu partiler ideolojik parti. Hatta buna DTP de katılabilir. Yani Meclisteki 4 parti de ideolojik partidir. Bu 4 partinin her meseleye bakışı, kendi ideolojik tabanını besleme arzusundan kaynaklanmaktadır.''

Kendilerinin ise meseleye Türkiye'nin demokratikleşmesi, düşünce ve ifade özgürlükleri açısından baktığını belirten Süleyman Soylu, şunları kaydetti:

''Konuları değerlendirmekten korkan, Türkiye'deki özgürlükleri ve demokrasiyi kendi içinde ve kendi dışında ifade etme yeteneği olmayan iktidar ve bundan beslenmeye çalışan Meclisteki muhalefet partileri, başörtüsü sorunu gibi 301. madde sorununu da yani düşünce ve ifade özgürlüğü sorununu da önemli ölçüde çıkara sokmuşlardır. Elbette ki bir devletin, Türkiye'de yaşayan insanların, gelişmiş ülkelerdeki gibi, kendilerine hakaret ya da sövme gibi eylemleri veya filleri hoş görmesi mümkün değildir. Ama bu biraz daha genişletilmeli.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious