Soylu, ülkeyi karış karış geziyor

Soylu, ülkeyi karış karış geziyor.16568
  • Giriş : 20.04.2008 / 20:36:00

Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, “Modern ve Güçlü Türkiye” sloganı ile başlattığı “Beyaz Yürüyüş”ün ilk etabını tamamladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Soylu, 4 Nisan’da Çanakkale’de başlayan, bugün Antalya’da sona eren yürüyüşün 16 günlük ilk etabında Bursa, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Afyon, Isparta, Antalya ve Çanakkale olmak üzere 8 il ve 38 ilçe ile çok sayıda belde ve köyü ziyaret etti.

Demokrat Parti Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Soylu, “Beyaz Yürüyüş” programında, 8 ilin içinde hükümetin gerçekleştirdiği son yasa değişikliği ile kapatılacak belediyeler arasında bulunan Kurşunlu, Demirtaş gibi çeşitli belediyelerin yanı sıra MHP ve ANAVATAN’lı bazı belediyelere de ziyarette bulundu. Yaklaşık 10 bin kilometre yol kat eden Soylu, gittiği illerde 11 canlı yayına katıldı. Beyaz Yürüyüşü’ne Çanakkale’de bulunan 57. Alay Şehitliği’nden başlayan Soylu, ziyaretlerine Umurbey’de 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın anıtmezarı ile Bilecik’te Şeyh Edebali, Eskişehir’de Seyit Battal Gazi türbeleriyle devam etti.

Gittiği illerde üniversite rektörleri, valiler, belediye başkanları ile bir araya gelen Soylu, ticaret ve sanayi odaları, esnaf ve ziraat odaları, sendika temsilcilikleri gibi birçok sivil toplum örgütüyle buluştu. Soylu, programı kapsamında yaklaşık 200 konuşma yaptı.

Soylu, “ahlaklı siyaset ve ahlaklı demokrasi” temalı Beyaz Yürüyüş’ünün ikinci etabını ise Ege, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerinde sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious