Soylu: 25 yılın en önemli seçimi

Soylu: 25 yılın en önemli seçimi.8599
  • Giriş : 01.03.2009 / 17:15:00

DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, yerel seçimlerin, son 25 yılın en önemli seçimi olacağını belirterek, ''Önümüzdeki yerel seçimler halkın ortaya koyduğu bir demokrasi tercihi ile neticelenecektir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Yerel seçimler öncesinde partisinin belediye başkan adaylarını desteklemek ve halkla buluşmak üzere Tekirdağ'a gelen Soylu, Marmara Ereğlisi ilçesine bağlı Sultanköy beldesinde partililer tarafından karşılandı.

Soylu için kurban kesilirken, akan kan alnına sürüldü. Soylu, belde halkını ve esnafı selamladıktan sonra buradan ayrıldı.

Tekirdağ kent merkezine gelen Soylu, burada da halkı selamladı ve çocukların elindeki Futbol topunu başında sektirdi.

Soylu, partisinin seçim bürosunda gazetecilere yaptığı açıklamada, 29 Mart yerel seçimlerinin, son 25 yılın en önemli seçimi olduğunu savunarak, ''Önümüzdeki yerel seçimler, Türkiye'de tek parti zihniyetiyle siyaset yapan AKP ve CHP'ye karşı, millet zihniyetiyle siyaset yapan Demokrat Parti arasında, halkın ortaya koyduğu bir demokrasi tercihi ile neticelenecektir'' diye konuştu.

-''BİZ KAVGA VE ÇATIŞMA SİYASETİNE TALİP DEĞİLİZ''-

Yerel seçim sürecinde, adım adım Türkiye'yi dolaştığını söyleyen Süleyman Soylu, şöyle devam etti:

''Türkiye'de, elbette ki seçimi demokrasi kazanacaktır. Türkiye'ye hizmet etmek isteyen insanlar, bir rekabet ortaya koyarak, Türkiye'nin yarınlarına bugün ümitsizlik duyan insanlara yönelik, aslında yeni bir şafağın başlangıcını oluşturacaklar. Biz Demokrat Parti olarak buna talibiz. Kavga ve çatışma siyasetine talip değiliz. Siyasetin kirletilmesine talip değiliz.''

Türkiye'nin, bugünkü siyasi sistem yüzünden 2008 yılını kaybettiğini ve 2009 yılını da kaybedeceğini iddia eden Soylu, şöyle dedi:

''Yaklaşık 6,5 yıldır Türkiye'de söylenen bir söz var oyları boşa vermeyin. Oyları boşa verdirmemek için bütün herkes, medya, birtakım etkili çevreler, AKP ve CHP çevresinde odaklandılar, Türkiye'nin 7 yılını boşa geçirdiler. Bu odağın içerisinde halk yok. Halk, Türkiye için şu anda kötü yazılan senaryoyu, 29 Mart'ta bozacaktır. Demokrasi, hizmet, birlik beraberlik adına bozacaktır.''

-''HALKIN OYU ÜZERİNDEN BİZANS ENTRİKASI OLMAZ''-

DP Genel Başkanı Soylu, bir gazetecinin, ''Son zamanlarda, bakanların ve milletvekillerinin 'Bize oy vermezseniz size hizmet gelmez' tehditleri var'' demesi üzerine şunları kaydetti:

''Sıkışan kedi tırmalar değil mi? Onlar sıkışmış durumdalar. Milletin hür iradesine ambargo koymaya çalışıyorlar. Yıllar önce de bunlar oldu. Halkın oyu üzerinden Bizans entrikası olmaz.''

Soylu, yerel seçimlere iddialı hazırlandıklarını ve Tekirdağ'da Demokrat Parti Belediye Başkan adayı Ercan Turşucular'ın belediyeyi kazanacağına olan inancının tam olduğunu söyledi.

Partililerle görüşen Soylu, daha sonra çarşı esnafını ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi.

Soylu bugün Tekirdağ'ın ilçelerinde temaslarda bulanacak, yarın ise Edirne'de olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*