Soylu: "Beklentiler boşa çıktı"

Soylu:
  • Giriş : 08.02.2009 / 21:53:00

Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, AK Parti'ye yüklendi, 'Beklentiler boşa çıktı' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Soylu, halkın ''işsizlik bitsin, Türkiye komşularıyla barışık bir ülke olsun, huzur ve refah olsun'' diye AK Parti'ye oy verdiğini, ancak her seferinde düş kırıklığına uğradığını savundu.

Süleyman Soylu, partisinin Gaziosmanpaşa Belediyesi başkan adayı Sabri Öztürk'ün tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Gaziosmanpaşa'da büyüdüğünü, hemşehrilerinden aldığı güçle ilerlediğini belirterek, aynı desteğin belediye başkan adayından da esirgenmeyeceğine inandığını söyledi.

Soylu, Öztürk'ün deneyimli bir politikacı olduğunu, ANAVATAN'dayken de belediye başkanlığı ve milletvekilliği yaptığını kaydetti.

Öztürk'ün, belediye başkanlığı döneminde Gaziosmanpaşa'ya önemli hizmetler yaptığına dikkati çeken Soylu, özellikle altyapı ve yol konusunda Gaziosmanpaşa'yı yeniden var ettiğini savundu.

Her dönemde seçim sonuçları açıklandığında, ilk olarak parti liderlerinin memleketlerindeki seçimi kazanıp kazanmadığına bakıldığını vurgulayan Soylu, 29 Mart seçimlerinden sonra sandıklar açıldığında memleketi olan Gaziosmanpaşa'dan zafer haberi beklediğini kaydetti.

Soylu, 29 Mart'ın Türkiye için bir dönüm noktası olacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Halk, 'işsizlik bitsin, Türkiye komşularıyla barışık bir ülke olsun, huzur ve refah olsun' diye AK Parti'ye oy verdi. Ama her defasında hayal kırıklığına uğradı. Türkiye'de bir değişime ihtiyaç var. Bu değişim ancak Türkiye'nin en köklü partilerinden biri olan DP tarafından yapılabilir. Bu değişikliği hep birlikte yapmak için buradayım.''

DP'nin Gaziosmanpaşa Belediyesi başkan adayı Sabri Öztürk ise yıllarca Gaziosmanpaşa'ya hizmet vermiş bir yönetici olarak, hizmetlerine yenilerini eklemek için herkesten destek istediğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*