Soylu: Hesap sormazsam namerdim

Soylu: Hesap sormazsam namerdim.8599
  • Giriş : 23.02.2009 / 16:12:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''Bütün Türkiye duysun ki herkes bilsin ki bugün ülkemin kanını emenlerden hesap sormazsam namerdim'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Partisinin Balıkesir Belediye Başkan Adayı Erkan Ağabeyoğlu'nu kamuoyuna tanıtmak üzere Balıkesir'e gelen Soylu, DP İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.

Soylu, 13 aylık genel başkanlığı döneminde Türkiye'yi 2 kez dolaştığını, gezdiği yerlerde kavga siyaseti yapmadan ülkenin zenginliğini anlatmaya çalıştığını söyledi.

Türkiye'nin yeni bir siyaset, yeni bir yüz ve aydınlık bir gelecek aradığını ifade eden Soylu, AK Parti'nin iktidar olmadan önce verdiği sözleri yerine getirmediğini ileri sürdü.

DP Genel Başkanı Soylu, Türkiye'de her 3 kişiden birinin yoksulluk ve yolsuzluk içinde olduğunu savunarak, dünyanın ilk 20 ekonomisi içindeki Türkiye'nin dünya yolsuzluk listesinde 58. sırada yer aldığını kaydetti.

İktidar ve ana muhalefet partilerinin yolsuzluk girdabı içinde olduğunu iddia eden Soylu, şöyle konuştu:

''Biz insanımızın değerleri, milliyetçilik ve cumhuriyetçilik üzerinden değil, ülkenin zenginliği üzerinden yeni bir Türkiye için siyaset yapıyoruz. Bizler zengin, gençlerinin yarınlarına umutla baktığı bir ülke, insanlarının ayrıştırılmadığı bir siyaset, lider bir Türkiye ve bu coğrafyanın her yere ışık saçmasını istiyoruz. Herkes bilsin ki yoksulluk taciri olanlar yoksulluğu, yolsuzluk taciri olanlar yolsuzluğu, işsizlik taciri olanlar işsizliği, yasaklar taciri olanlar yasakları engelleyemez. Herkes bilsin ki bu genç adam kavga etmeyen, üreten siyasetten yanadır. Yine bütün Türkiye duysun ki herkes bilsin ki bugün ülkemin kanını emenlerden hesap sormazsam namerdim.''

Soylu, Türkiye'nin dış borcunun 220 milyar dolardan 520 milyar dolara çıkarıldığını, her çocuğun 7 bin 300 dolar borçla doğduğunu söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasında seçim meydanlarında devam eden tartışmalara da değinen Soylu, ''Eskiden bir film vardı. Filmin adı 'Cazcı Kardeşler' idi. Kendileri çalar, millete seyrettirirlerdi. Bunlar da cazgır kardeşler. Birbirlerinden farkı yok'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*