Soylu hükümete kartla cevap istedi

Soylu hükümete kartla cevap istedi.10788
  • Giriş : 15.03.2009 / 03:15:00
  • Güncelleme : 14.03.2009 / 23:30:58

Süleyman Soylu, Erdoğan'ı eleştirerek, vatandaşlardan hükümete kırmızı kart göstermelerini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, Hatay'ın Erzin ilçesinde yaptığı konuşmada, 'O' diye hitap ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, vatandaşlardan hükümete kırmızı kart göstermelerini istedi.

Partisinin Erzin adayı Cankat Karakurum'a destek olmak için akşam saatlerinde Erzin'e gelen Soylu, Erzinlilerin yoğun ilgisi üzerine Cumhuriyet Meydanı'nda yaklaşık bir saat konuştu.

Soylu, meydanda bulunan Mustafa Kemal Atatürk'ün şahlanmış atını göstererek, "İnşallah bizim kırat da önce Allah'ın sonra sizin izninizle böyle şahlanacak" dedi. Soylu, yaklaşık iki aydan bu yana ülkeyi karış karış gezdiklerini belirterek, esnafı, çifçisi, memuru herkesin AK Parti hükümetinden şikayetci olduğunu söyledi. Vatandaşların Cumhuriyet tarihinde çekmedikleri sıkıntıları bu hükümet döneminde çektiğini öne süren Soylu, vatandaşlardan seçimlerde hükümete kırmızı kart göstermelerini istedi.

Soylu, partisinin Erzin belediye başkan adayı Cankat Karakurum için oy isteyerek, "Alın size fırsat, değerlendirmek sizin elinizde. Vatandaş hem şikayet ediyor hem de oyunu götürüp AKP'ye veriyor" dedi. Soylu, konuşma bitiminde Adana'ya gitmek için, Erzin'den ayrıldı.


Soylu, daha önce düzenlenen toplantıda ''hükümetten kurtulmak için sarı kartlarınızı çıkarın ve bu hükümete sarı kart gösterin'' demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*