Soylu: Kırat 29 Mart'ta şahlanacak

Soylu: Kırat 29 Mart'ta şahlanacak.8448
  • Giriş : 09.03.2009 / 20:58:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, 'kırat'ın 29 Mart'ta yeniden şahlanacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Seçim çalışmaları kapsamında Ağrı'nın Patnos ilçesine gelen DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen mitinge katıldı. Yağmur altında Patnoslulara seslenen Soylu, konuşmasına tüm İslam aleminin Mevlit Kandili'ni kutlayarak başladı.

İnsanları kandırarak siyaset yapmadıklarını belirten Soylu, daima üreten ve kazanan bir Türkiye görmek istediklerini, özgür ve demokrat bir ülke için hep birlikte çalışacaklarını kaydetti. Onurlu bir Türkiye ve kavga etmeyen bir siyaset arzuladıklarını ifade eden Soylu, iktidarın iyi yolda olmasını istediklerini ve bu ülkede başarısızlığın üzerinde kesinlikle siyaset yapmayı istemediklerini söyledi. Adnan Menderes ve Celal Bayar'ın partisinin genel başkanı olduğunu ifade eden Süleyman Soylu, ''Gördüğümüz terbiye gereği önce Türkiye'nin ve milletin kazanmasını istiyoruz. Sonra partimiz kazansın diyoruz'' dedi.

Türkiye'de işsizliğin bitmediğini, sabahtan akşama kadar siftah yapmayan esnafın olduğunu dile getiren Soylu, iktidara sarı kart gösterdi. DP Patnos Belediye Başkan adayı Yiğit Demir'den de övgüyle bahseden Soylu, adaylarının başkan seçilmesi halinde parti rozetini çıkarıp yerine Patnos rozetini takacağını ifade etti.

Şeffaf, dürüst, esnafla dertlenen, halkla devamlı diyalog halinde olan belediyeciliği benimsediklerini kaydeden Soylu, konuşmasının ardından otobüsten inip partisinin seçim bürosuna gitti. Bu sırarda kısa süreliğine izdiham yaşadı.

Daha sonra beraberindeki partililerle birlikte Ağrı'ya geçen DP Genel Başkanı Soylu, Erzurum Caddesi'nde halka hitap etti. Ağrı merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını da tanıtan Soylu, ayrımcılık ve haksızlığın sonunun geldiğini belirterek, "Ağrı'nın yiğit insanlarıyla beraber aylardan beri ülkemizin güzel insanlarını kucaklamaya çalışıyorum. Ülkemizin yarınları için yeni bir yürüyüş başlattık. Ahlaklı siyaset, ahlaklı demokrasi, ahlaklı ekonomi ve ötekisi olmayan Türkiye'yi bu büyük milletle yeniden buluşturmak için yola çıktık. Beraberlik ve kardeşlik içerisinde yepyeni bir siyaset ve demokrasi anlayışı ile yepyeni bir Türkiye için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Yoksulluğun, açlığın olmadığı bir Türkiye istiyoruz. İnsanlarımızın inandığı gibi ve yaşayabileceği bir Türkiye istiyoruz. Halk olarak madem bu hükümetten memnun değiliz. Hükümetin kendisine gelmesi için 29 Mart'ta kendilerine gereken uyarıyı yapalım" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*