Soylu: Türkiye'nin aradığı sükunettir

Soylu: Türkiye'nin aradığı sükunettir.11551
  • Giriş : 09.04.2008 / 15:48:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''Türkiye'nin aradığı sükunettir. Türkiye'nin aradığı bir an önce bu dalgalı limanlardan, sakin sulara doğru dönebilmektir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çanakkale'den başlattığı ''Beyaz Yürüyüş'' kapsamında Bursa'ya gelen Soylu, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (BESOB) ziyaret etti.

Soylu, 3 gündür Bursa'da bulunduğunu, ilçeler de dahil olmak üzere kentin birçok bölgesini gezdiğini belirterek, ziyaret ettiği yerlerde esnafla sohbet etme imkanı bulduğunu söyledi.

Esnaf ve sanatkarların sıkıntı içinde olduğunu ifade eden Soylu, Çin ve Hindistan'dan ithal edilen ucuz mallarla rekabet etmeye çalışan esnafa adeta ''Ayakkabıyla buz pateni yaptırıldığını'' ifade etti.

Süleyman Soylu, küreselleşmenin olağanüstü baskısı altında esnafın bir de büyük alışveriş merkezleriyle mücadele etmeye çalıştığını, ancak Hükümetin esnafın sorunlarına bir çare üretemediğini dile getirerek, şöyle konuştu:

''Türkiye, 2007 yılını mali disiplin ve büyüme kriterleri açısından kaybetmiştir. Sadece 2007 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığının belirlediği rakama göre, 117 bin esnaf kepenk kapatmıştır. Bu, yaklaşık 2 milyon insanın işsiz kalması demektir. Gerçekler ortada, esnaf derin sularda yalnız bırakılmıştır.''

Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini, Türkiye'de insanların huzur ortamı aradıklarını belirten Soylu, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin aradığı sükunettir. Türkiye'nin aradığı, bir an önce bu dalgalı limanlardan, sakin sulara doğru dönebilmektir. Hükümet odur ki, gemisini dalgalı limanlardan alır, sakin sulara getirir. Türkiye'de bütün kesimlerle birlikte mutabakatı sağlar. Buna demokrasi denir. Bu, başka hiçbir şeyle olmaz. Demokrat Parti sonuna kadar demokrattır. Demokrasiyi Türkiye'nin geleceği olarak görüyoruz. Demokrasi nezle olursa ekonomi öksürür.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious