Soylu yanan bölgeyi ziyaret etti

Soylu yanan bölgeyi ziyaret etti.11551
  • Giriş : 07.08.2008 / 16:29:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, devletin, yangında maddi ve manevi kayıpları olanlara verdiği sözleri hemen ve çok acil bir şekilde tutması gerektiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Süleyman Soylu, Antalya'nın Serik ve Manavgat ilçelerinin köylerini etkileyen orman yangınından zarar gören vatandaşları ziyaret etti.

Serik'in Karataş köyünden başladığı ziyaretleri çerçevesinde, Karataş köyünü gezdi ve Türk Kızılayı tarafından kurulan obakentte incelemelerde bulundu.

Soylu daha sonra Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü Yangın Harekat Merkezi'nde İşletme Müdürü Zeki Tuncer'den yangınla ilgili bilgi aldı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Soylu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının geniş bir alanda etkili olduğunu, böylesi etkili bir yangının ardından siyaset yapmanın da doğru olmadığını söyledi.

''Gün, birlik ve beraberlik günüdür'' diyen Soylu, yangında iki kişinin hayatını kaybettiğini, binlerce dönümlük ekosistemin de ortadan kalktığını ifade etti. Yaşanan felaketin ardından yaraların bir an önce sarılması gerektiğine dikkati çeken Süleyman Soylu, ''Devletin sosyal devlet ilkesini gözeterek hem milletimizin karşı karşıya kaldığı mağduriyeti bir an önce ortadan kaldırması, hem milletimize şefkat elini uzatması gerekmektedir'' dedi.

Soylu, yangınla mücadelede büyük görev üstlenen Orman Teşkilatı çalışanlarına da teşekkür etti. Teşkilat üyelerinin ''hayatları pahasına, kahramanca çalıştıklarını'' belirten Soylu, şöyle konuştu:

''Kendi evlatları gibi gördükleri ağacı, ormanı korumak adına büyük mücadeleyi ortaya koyan orman çalışanlarımızın buradaki bütün mensuplarını canı yürekten kutluyorum. Buraya girdiğim ilk alandan itibaren orman çalışanlarımızın yüzündeki acıyı, üzüntüyü gördüm. Bu ormanların bu şekilde yok olması, en fazla onları üzmüştür. Milletimiz de büyük bir üzüntü içindedir. Yapılması gereken bu ormanın yeniden Türkiye'ye kazandırılmasıdır. Elbette kolay değildir. Bunlar orta ve uzun vadeli işlerdir. Türkiye bu orman yangınının da üstesinden gelebilecek güçte bir ülkedir. Öncelikle burada maddi ve manevi kayıpları olanlara devlet verdiği sözleri hemen ve çok acil bir şekilde tutmalıdır. Tutacaktır da zaten. Bu kadar büyük bir yangına büyük bir cesaretle kafa tutan ve bunu kontrol altına almak için gerek köylerimizle, gerek kendi ortaya koymuş oldukları imkanlarla engellemeye çalışan orman mensuplarımızın da gönüllendirilmesi gerekmektedir.''

Süleyman Soylu, yangının yaşandığı bölgede vatandaşlarda büyük bir korku ve tedirginlik oluştuğunu, bunun da devlet tarafından ''tamir edilmesi gereken'' bir durum olduğunu söyledi.

Bölge insanının yalnızlaştırılmaması gerektiğini vurgulayan Soylu, yardımların ulaştırılmasındaki bir takım eksikliklerinse kısa sürede giderileceğine inandığını ifade etti.

Gördükleri eksikleri, ilgili birimlere ulaştıracaklarını belirten Soylu, ''Allah bir daha ülkemize, milletimize böyle bir kaza nasip etmesin. Allah düşmanlarımızın başından da bu işi uzak tutsun. Yangının terbiyesi başka hiçbir şeyin terbiyesine benzemez'' dedi.

Süleyman Soylu, Taşağıl beldesi ve Sağırin köyünü ziyaretlerinde Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Ceylan, Genel Sekreter Fevzi Yalçın, Genel İdare Kurulu Üyesi Tahir Alan, Antalya İl Başkanı Adil Aydın ve parlililer eşlik etti

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*