Soylu'dan Kurtulmuş'a tebrik ziyareti

Soylu'dan Kurtulmuş'a tebrik ziyareti.12589
  • Giriş : 02.12.2008 / 15:22:00

DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, SP Genel Başkanlığı'na seçilen Numan Kurtulmuş'u ziyaret ederek tebrik etti. İki lider, sistemin tıkanıklığını aşmak için ortak görüşte birleştiler:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'u ziyaret etti SP Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmede, iki genel başkan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundular ve Türkiye'de sistemin tıkandığını ve ahlak temelli yeni bir sistemin kurulması gerektiği görüşünde fikir birliğine vardılar.

Saadet Lideri Kurtulmuş, dünya ve Türkiye'nin çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek, “Dünya bir büyük krizin içinde. Bu sadece ekonomik, siyasal ve finansal krizden ibaret değildir. Karşı karşıya bulunduğumuz kriz bir medeniyet ve uygarlık krizidir. Yaklaşık 3 asırdır bütün kurumlarıyla dünyaya egemen olan modern batı medeniyeti ciddi bir krizin içine girmiştir. Paradigma iflas etmiştir. Resmin etrafındaki çerçeve dağılmıştır” dedi.

Dünyanın yeni bir nefese ihtiyaç olduğunu belirten Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Dünyayı bu krizden çıkaracak, iyi niyetli alternatif bir görüşe, bütün insanlığın hayrına olacak yeni bir tarza ihtiyaç vardır. Bu tarz, bizim medeniyet coğrafyamızdan çıkacaktır” diye konuştu. Türkiye'nin yeniden kendine güvenerek alternatif bir sistem sunması gerektiğini belirten Kurtulmuş, “Dünyada değerler sistemi iflas etmiştir. Resmin etrafındaki çerçeve dağıldığı için yeni bir çerçeveye ihtiyaç var. Bunu yapılabilecek ülke de, içinde bulunduğumuz coğrafyanın en önemli ülkesi olan, geçmişte büyük bir medeniyetin sözcülüğünü yapmış olan Türkiye'ye düşüyor. Türkiye bu sorumluluğunu asla tehir edemez.”

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*