Soylu'nun 23 Nisan'da unutmadığı çocuklar

Soylu'nun 23 Nisan'da unutmadığı çocuklar.9701
  • Giriş : 22.04.2009 / 15:33:00

DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''Bugün içinde bulunduğumuz dünyada yaşanan soğuk ve sıcak savaşlardan en fazla etkilenenin çocuklarımız olduğunun, 23 Nisan nedeniyle bir kez daha hatırlanmasını diliyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Soylu, TBMM'nin kuruluşunun 89. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türkiye'nin asıl sahibi olan millet tarafından kurulan TBMM'nin açılış yıl dönümünü büyür bir onur ve gururla kutladıklarını belirtti.

Çanakkale'de başlatılan ve bütün yurt topraklarını şehit kanları ile sulayan bir büyük milletin verdiği bağımsızlık mücadelesinin, hala bütün dünyada hayranlık uyandıran örnek teşkil ettiğini bildiren Soylu, ''Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir'' anlayışı üzerine kurulan TBMM'nin, dünyada milletin parlamentosu ile birlikte sürdürdüğü var oluş mücadelesinin tek örneğini oluşturması açısından son derece önemli olduğuna işaret etti.

Süleyman Soylu, ''Son yıllarda ülkemizde yaşanan bazı olumsuz gelişmeler ise millet iradesinin Meclis üzerinde hakim olmasının ne denli önemli bir bağımsızlık göstergesi olduğunu da bir kez daha bizlere hatırlatıyor. Millete rağmen değil, milletle birlikte siyaset anlayışını sözde değil, özde benimseyen Demokrat Parti için milli iradenin hakimiyeti, ülkenin her türlü bağımsızlığı için olmazsa olmazların başında geliyor'' dedi.

''Yurtta Sulh, Dünyada Sulh'' sözü ile hala günümüz dünya liderlerine örnek teşkil eden Mustafa Kemal Atatürk'ün, TBMM'nin açıldığı 23 Nisan gününü çocuklara hediye ederek, dünyada bir ilke imza attığını belirten DP Genel Başkanı Soylu, mesajında şunları kaydetti:

''Bugün içinde bulunduğumuz dünyada yaşanan soğuk ve sıcak savaşlardan en fazla etkilenenin çocuklarımız olduğunun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kez daha hatırlanmasını diliyoruz. Başta Filistin'de yaşanan insanlık dramı olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarında yaşanan çocuk mağduriyetlerinin ortadan kaldırılması için biran önce hareket geçilmesi konusunda, dünya liderlerine çağrıda bulunuyorum. Bir milletin tek yürek haline gelerek, vatanı için ne denli büyük bir bağımsızlık mücadelesi verebileceğinin en büyük örneğini teşkil eden TBMM'nin açılış yıl dönümü vesilesi ile Atatürk ve milli mücadeleyi gerçekleştiren kahramanlarımızı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.

Dünyanın asıl sahibi çocuklarımızın, barışın teminatı olduğu gerçeğini de asla unutmadan milletimizin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*