Soylu'nun milletten beklentisi

Soylu'nun milletten beklentisi.8308
  • Giriş : 05.12.2008 / 14:33:00

DP Genel Başkanı Soylu, milletin yerel seçimlerde Türkiye'yi ''alternatifsizlik kamburluğundan kurtarıp, Türkiye'nin önüne bir alternatif yeşerteceğine inandığını'' söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Soylu, Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü üyesi öğrencileri parti genel merkezindeki makamında kabul etti.

Öğrencilerin, ''Siyaset yapmak için neden DP'yi tercih ettiniz?'' sorusunu yanıtlayan Soylu, DP'nin hak ve hürriyetlerin vazgeçilmezliği ile hukukun üstünlüğüne inanan bir parti olduğunu ifade etti. Çağdaş ve modern bir dünya için DP'de bulunduğunu dile getiren Soylu, DP'nin 'Ben siyaset yapmak istiyorum' diyen herkese açık bir parti olduğunu söyledi.

Soylu, yerel seçimlere yönelik beklentilerinin sorulması üzerine, partisinin yerel seçimlerde yüzde 5,4'ün altında kalması üzerine ''gideceğini'' daha önce de söylediğini belirtti. Kendisini ''farklı bir siyasetçi'' olarak tanımlayan Soylu, şöyle devam etti:

''Mazeretlerin arkasına sığınarak, küçülerek siyaset yapmayı istemem. Genelde siyasetçiler için 'yerel seçim ayrıdır, genel seçim ayrıdır' diye değerlendirmeler yapılır. Bana göre yerel seçim de genel seçim de bir tartıdır. Netice itibariyle halk umut beslediği bir lidere veya umut beslediği bir genel başkana yerel seçimlerde de genel seçimlerde de destek vermeyi veya vermemeyi tercih eder. Milletimizin önümüzdeki yerel seçimlerde Türkiye'yi alternatifsizlik kamburluğundan kurtarıp, Türkiye'nin önüne bir alternatif yeşerteceğine inananlardanım. Bunun da Demokrat Parti olduğuna inanıyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*