Soylu'ya göre siyaset nasıl yapılıyor?

Soylu'ya göre siyaset nasıl yapılıyor?.11551
  • Giriş : 07.03.2009 / 02:57:00
  • Güncelleme : 06.03.2009 / 23:19:35

Soylu, ''İktidar ve ana muhalefet partisi yaklaşık yedi yıldır 'al gülüm, ver gülüm' siyaseti yapmaktadır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Soylu, Giresun'un Bulancak ilçesindeki Belediye Meydanı'nda, seçim otobüsü üzerinde yaptığı konuşmada, ''AK Parti iktidarının uyguladığı kötü ekonomik politikalar'' nedeniyle çiftçinin zor duruma düştüğünü ileri sürdü.

Bir siyaset adamı olarak gittiği her bölgede, ülkenin durumunun tespitini yapmanın görevi olduğunu belirten Soylu, şunları söyledi:

''Siyaset ve siyasetçinin de temel görevi budur. Fındık üreticisinin, buğday üreticisinin, fabrika sahibinin, işe giremeyen gencin durumuna bakmalıyım. İnsanların çektiği sıkıntıları paylaşamazsam, faizin ve rantın üzerinden siyaset yapan birilerini anlatamazsam, bunu söylemeyeceksem, bu ülkenin yarınlarına yeni bir Türkiye nasıl ortaya koyabiliriz.''

Türkiye'de işsizliğin iki katına çıktığını, her iki gençten birinin ''işsizlik girdabı'' içerisine girdiğini savunan Soylu, ''Ülkede işler iyiye gitmiyor. İktidar partisi 'Anayasa Değişikliği yapacağız' dedi ve işi ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Özgürlük alanı açacağız diye millet iradesini Anayasa Mahkemesi koridorlarında heba ettiler. Biz böyle konular üzerinden hiç siyaset yapmadık. DP böyle bir partidir'' diye konuştu.

Soylu, iktidar partisiyle ana muhalefet partisinin yaklaşık yedi yıldır, 'al gülüm ver gülüm' siyaseti yaptığını savunarak, şöyle devam etti:

''Yedi yıldır, 'aman oylarınızı vermeyin, aman bölmeyin' diyorlar. Size soruyorum, AK Parti'ye de oy verdiniz, CHP'ye de. 29 Martta yine oy veriniz. Borcumuz da 700 milyar dolara çıksın. Yine verin Toprak Mahsulleri Ofisinden paranızı almak için sizi süründürsünler. Neymiş, AK Parti yolsuzluk yapmış, CHP dosyaları açıyormuş.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin içinde 5 bine yakın imar dosyası değişti. O imar komisyonunun içerisinde sen de varsın. Burada dönen rantlara bir gün itiraz etmemişsin. Şimdi foyaları meydana çıktı.''


-''BAYKAL, 30 MART SABAHI TÜRK SİYASETİNDEN SİLİNECEKTİR''-


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın başarısız olduğunu iddia eden Süleyman Soylu, ''Baykal, 42 yıldır siyasetin içindedir. Baykal ne yapmıştır bu ülkede kavgadan başka? Bunu Bulancak Meydanı'nda söylüyorum. Baykal, 30 Mart sabahı Türk siyasetinden silinecektir. Bunu ilk kez bir siyaset meydanında söylüyorum. Yeter artık, düşün milletin yakasından. Bu milletin dini ile siyaseti ile uğraşmayın. Bu millete iş getirin, aş getirin'' dedi.

Genel Başkan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Karadeniz adamı mert ve dürüsttür. Her zaman doğruyu söyler. Bundan iki yıl önce fındığın başkentinde sesinizi yükseltmemiş olsaydınız, fındığı 7 TL'ye satamazdınız. Şimdi sesinizi yükseltmediğiniz için bu hükümet fındığı 2,5 ile 3 TL arasında fiyata birilerine peşkeş çekiyor. Demokrasinin gereği olarak millet sesini yükselterek ortaya koymalıdır. Bunlar, bir laf söylediğin zamanda kızıyorlar. DP meydanlardadır ve kavgalı siyaset dönemi bitmiştir.''

Konuşmanın ardından Soylu, partisinin Bulancak belediye başkan adayı Atay Güngör ile bazı ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*