Soymayı becerdi, kaçmayı beceremedi

Soymayı becerdi, kaçmayı beceremedi.11799
  • Giriş : 29.11.2008 / 00:40:00
  • Güncelleme : 29.11.2008 / 00:08:31

Amasya'nın Merzifon ilçesinde bankada çalışanları ve bir polisi rehin aldıktan sonra 50 bin YTL ile kaçmaya çalışan şahıs polis tarafından yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Merzifon İş Bankası Şubesi'ne saat 17.30 sıralarında giren Murat K. (25), elindeki silahını çekerek ilkönce banka güvenlik görevlisi olan K.T.'yi rehin aldı ve banka çalışanlarını yere yatırdı.

Banka görevlisinden birisine paraları çantaya koymasını isteyen şahsın bir anlık dalgınlığından faydalanan banka çalışanlarından birisi cep telefonundan polisi aradı. Banka yakınında bulunan bir polis ekibi olaya müdahale etmek için içeriye girince şahıs içeriye giren polisi de rehin alarak
silahını alıp yere yatırdı.

Bankadan aldığı 50 bin YTL ile kaçmaya çalışan Murat K., olay yerine gelen polisler tarafından yaklaşık 150 metre kaçtıktan sonra yakalandı. Şahıs kaçarken bir polis memuru havaya ateş ederken, Murat K. kaçtığı esnada 7 bin 200 YTL civarında parayı yere döktü. Polis yerdeki paraları topladıktan sonra Murat K.'nin elinde bulunan çantada 42 bin 60 YTL civarında para ele geçirdi. Şahıs sorgulanmak üzere emniyete götürülürken, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*