Söz dinlemeyen örgüt üyelerine falaka

Söz dinlemeyen örgüt üyelerine falaka.11420
  • Giriş : 26.06.2009 / 16:20:00

Bursa'da, çıkar amaçlı suç örgütü kuran 12 kişi gözaltına alınırken, örgüt üyelerinin, örgüt liderinin emrine uymayan arkadaşlarına ''falaka cezası'' uyguladıkları iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Bursa'da tehditle bazı kişileri silahla tehdit ettikleri, paralarını aldıkları ve zorla senet imzalattıkları iddia edilen kişilere yönelik, 23 Haziran tarihinde 20 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Emniyet güçlerinin 28 kişinin ifadeleri doğrultusunda gerçekleştirdiği operasyonda, suç örgütünün lideri olduğu öne sürülen, Bursa At ve Sporlarını Sevenler Derneğinin Setbaşı Mahallesi'ndeki lokalinin işletmecisi K.Ö. (40), H.Ç. (33), N.Z. (33), Y.O. (36), M.K. (32), A.Ö. (38), S.D. (36), Ş.Ö. (36), M.H. (37), A.T. (40), A.V. (29) ve A.Ö. (39) gözaltına alındı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, ruhsatsız 8 tabanca ile bu tabancalara ait şarjör ve 30 mermi ele geçirildi.

Zanlıların önceden tespit ettikleri iş adamı, müteahhit, oto galerisi ya da kiralama şirketi sahibi gibi ekonomik durumu iyi olan kişileri çeşitli bahanelerle lokale götürdükleri, bu kişileri lokalin alt katında oluşturdukları ve ''Sorgu odası'' adını verdikleri yere kilitledikleri, tehditle paralarını aldıkları mağdurları, zorla senet imzalattıktan sonra serbest bıraktıkları tespit edildi.

Zanlıların ifadelerinde, K.Ö'nün emri dışında hareket eden örgüt üyelerini kendi aralarında ''falaka cezası''na çarptırdıklarını, cezanın da ''sorgu odası''nda uygulandığını söyledikleri öğrenildi.

Zanlılar, ''Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, oto kurşunlama, silahla adam öldürmeye teşebbüs, nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak, zorla senet imzalatmak ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanuna muhalefet'' suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*