'Sözde' Kürt Soykırımı hayırlı olsun!

'Sözde' Kürt Soykırımı hayırlı olsun!.19124
  • Giriş : 01.11.2008 / 07:20:00
  • Güncelleme : 01.11.2008 / 00:12:46

Avrupa Parlamentosu'nda, sözde "Kürt soykırımı" tartışmaya açılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yıllar boyunca Afrika insanının kanını elmas, altın uğruna içen Fransa... Daha da öncesinden beri Hindistan'ı kan gölüne çeviren, insanları köle haline getiren ve bütün bunları pamuklu kumaş ve şeker kamışı için yapan İngiltere... Sayısı belirsiz kişiyi sabun yapmakla suçlanan Almanya... Kıbrıs Türklerini evlerinin banyolarına tıkıştırıp üzerlerine tüm şarjörlerini boşaltan genosidci Yunan... Bunlar ilk akla gelen hakiki soykırımcılar... Türkiye'den bazıları tarih kitaplarını okuyamıyor olacak ki bu soykırımcı ağabeylerine ablalarına dert yanmaya gidecekler.. Tabi soykırımın tanımı hakiki soykırımcı Avrupalı bilir. Ama bizden oraya medet ummaya gidenlerin bilmedikleri şey, sözde Kürt soykırımını teyid ettiremeyecek olmalarıdır.. Demokratik seçimlerle girilen TBMM'nde bu konuları neden açmazlar da Avrupa'ya konuşmaya giderler? Buyrun habere...

Avrupa Parlamentosu (AP), sözde Ermeni soykırımına ilişkin çalışmalarının ardından bu kez de sözde Kürt soykırımının anlatılacağı “Dersim38” konulu bir konferans düzenliyor.

DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis ve Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk ile Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil'in de konuşmacı olarak katılacağı konferans 13 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek. Konferansa sözde Ermeni soykırımının en önemli savunucusu kabul edilen Ermeni -Avrupa Federasyonu Başkanı Hilda Taşopyan da bir konuşma yapacak.

“Dersim 38-70 Yıl Öncesi” konulu etkinliğin koordinasyonunu merkezi Almanya'da bulunan “Dersim'i Yeniden İnşa Derneği” yürütüyor. Konferansın tanıtımı için İngilizce ve Almanca olarak hazırlanan iki afişten Almanca olanında şu ifadeler bulunuyor:

“Avrupa'nın ve dünyanın bilincinden hiç silinmeyen bir soykırım: 1937 ilkbaharında, Türk ordusu Alevi Kürtlerin yaşadığı Dersim bölgesinde köyleri yaktılar, on binlerce sivili, erkek, kadın, çocuk demeden öldürdüler. Hayatta kalanlar Batı Türkiye'ye göç ettirildiler.” Afişlerde milletvekili Şerafettin Halis ile Belediye Başkanı Songül Erol Abdil'in unvanları Dersim Milletvekili ve Dersim Belediye Başkanı şeklinde yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*