Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları yarın sona eriyor

  • Giriş : 21.02.2006 / 00:00:00

Sözleşmeli öğretmenlik için 17 Şubat'ta başlayan başvuru süresi yarın sona eriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sözleşmeli öğretmen adaylarının 2004 veya 2005 KPSS'ye katılmış ve MEB'in branşlar bazında belirlediği taban puanın üzerinde puan almış olmaları, ayrıca bundan önceki sözleşmeli öğretmen alımı sırasında belirlenen koşulları taşımaları gerekiyor.

İnternetteki formları dolduran adaylar, bu formları il milli eğitim müdürlüklerinde onaylattıktan sonra başvurmuş sayılacaklar. Başvuru süresi yarın sona erecek.

Erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması ya da askerlik yükümlülüğünü 30 Haziran 2006 tarihine kadar erteletmiş olması gerekiyor. Tam teşekküllü hastanelerden alınacak sağlık kurulu raporlarının yanı sıra, sağlık ocaklarından alınacak ''öğretmen olur'' ifadesi bulunan raporlar da geçerli olacak.

-ATAMALAR 24 ŞUBAT'TA-

Atamalar, 24 Şubat Cuma günü bilgisayar kurasıyla gerçekleştirilecek ve sonuçlar ile atamalara ilişkin her türlü bilgi ''http://personel.meb.gov.tr'' internet adresinde açıklanacak.

Görevlendirilen öğretmenler, tebligat beklemeden 27 Şubat 2006 Pazartesi gününden itibaren görevlendirildikleri eğitim kurumlarının bağlı olduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine, istenen belgelerle birlikte başvurabilecekler. Gerekli şartları taşıyan ve kendileriyle sözleşme imzalanan öğretmenler, görevlendirildikleri eğitim kurumlarında eğitim ve öğretim süreci de dikkate alınarak hemen göreve başlayabilecekler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious