Sözleşmelilere tam maaş müjdesi

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, sözleşmeli öğretmenlerin 12 süreyle maaş almalarının sağlanacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çiçek, sözleşmeli olarak alınan öğretmenlerin sözleşmelerinin eylül ayında başlayıp haziran ayında sona erdiğini hatırlattı. Çiçek, Bakanlar Kurulu'nda konunun gündeme geldiğini, öğretmenlerin sözleşme tarihlerinin temmuz ayından başlatılması yönünde karar alındığını ifade etti. Çiçek, alınan kararlar öğretmenlerin 12 boyunca maaş almalarının sağlanmış olacağını vurguladı.

OMBUSDMAN YASASI AYNEN İADE EDİLECEK

Cumhurbaşkanı Sezer tarafından "Ombusdmanlık yasası" Anayasa'ya aykırı olduğu gerekçesiyle Meclis'e iade edilmesiyle ilgili bir soruya ise Çiçek, yasa hazırlanırken kendilerinin yasanın Anayasa'ya aykırı olabileceği ihtimalini düşündüklerini söyledi. Çiçek, yasanın hazırlanması aşamasına çok sayıda profösür görev aldığını kaydetti. Sezer'in gerekçesinde ombusdmanlığın yargının işini yapacağı yönündeki iade gerekçesinin de doğru olmadığını vurgulayan Çiçek, ombusdmanın yargı kararı değil idare ile vatandaşın arasını bulacak bir görevi olacağını vurguladı. Çiçek, Meclis açıldığında yasanın aynen yeniden kabul edileceğini vurguladı.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ ELE ALINDI

Çiçek, Bakanlar Kurulu'nda hafta sonu Türkiye'nin batı bölgelerinde yaşanan elektrik kesintilerinin ele alındığını söyledi. Çiçek, konuyla ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler tarafından yaşanan olayla ilgili bilgi verdiğini ifade etti. Çiçek, kesintinin tekrar yaşanmaması için çalışmalar yapıldığını ifade etti.

KAÇAKÇILIK YASASI İMZAYA AÇILDI

Çiçek, Bakanlar Kurulu'nda Kaçakçılık Yasası'nın imzaya açıldığını söyledi. Yasanın Ceza Yasası'na uygun hale getirilmesinin de gerekli olduğuna işaret eden Çiçek, yasanın Türkiye açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious