Sözünde durmayan vekillerin başı dertte

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

Merkezi Ankara'da bulunan Türkiye Milletvekillerini ve Seçilmişleri İzleme Komiteleri Derneği (TÜMİKOM) Van'a bir temsilci atadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şu ana kadar 35 ilde temsilcisi bulunan Dernek Van ile sayıyı 36'ya çıkarmış oldu. Van Kadın Derneği üyesi olduğu bilinen Zelal Özgökçe'ye verilen temsilcilik için Van Ticaret Borsası Toplantı Salonun da bir tören düzenlendi.

Törene TÜMİKOM Genel Koordinatörü Mustafa Durna ve çok sayıda yetkili katılırken, AK Parti Van Milletvekili Cüneyt Karabıyık'ta yer aldı.

MİLLETVEKİLLERİNE TAKİP

TÜMİKOM 36. gönüllü temsilcisi olan Zelal Özgökçe ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Genel Koordinatör Mustafa Durna, gazetecilere ve AK Parti Milletvekili Cüneyt Karabıyık'a bilgi verdi.

Dernekleriyle ilgili çalışmaları da anlatan Durna, amaçlarının yayınladıkları raporlarla seçmenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Durna, "Vekillerimiz ile ilgili bilgi toplayarak yayımladığımız raporlarda, eğer vekilimiz başarılıysa arkasında kale gibi dururuz. Fakat eğer hiçbir şey yapmamış ise verdiği sözlerde durmamış ise duygularımıza kapılmadan eleştiriyoruz. Biz burada her ilde bulunan vekillerimiz hakkında, ulusal yasama ve denetleme devamsızlıkları, halka verdikleri sözler ve vekillerimizin önlerine konulan çalışmalarla ilgili yaptıkları girişimleri ele alıyoruz. seçim öncesi verdikleri sözleri de daha öncede yayınladıkları broşürlere ulaşarak buluyoruz" diye konuştu.

Van Ticaret Borsası salonundaki program, 36. gönüllü temsilcisi Zelal Özgökçe'ye rozet takılması ile son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious