SP, cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ı desteklemiyor

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Saadet Partisi (SP) Genel İdari Kurulu (GİK) Üyesi Doç. Dr. Oya Akgönenç, Saadet Partisi olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemediklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kasım ayında yapılacak olan genel seçimlerin startını vermek için Erzincan'a gelen Saadet Partisi GİK üyesi Doç. Dr. Oya Akgönenç, yeniden büyük Türkiye için, insan hakları ve saygınlık için, güçlü, şahsiyetli dış politika için Saadet Partisi olarak genel merkez bünyesinde hazırlamış oldukları seçim hamlesi programını 81 ilde aynı anda başlattıklarını belirtti. Erzincan'da üç gün devam edecek çalışmalar kapsamında, çeşitli ziyaretelerde bulunulacak.
Nisan ayı içerisinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Oya Akgönenç, "Biz Saadet Partisi olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasını istemiyoruz. Bunun da böyle bilinmesini istiyoruz, çünkü öyle bir hava estiriliyor ki, sanki ona taraftarmışız gibi. Hayır, biz taraftar değiliz. Fakat benim dediğim ortada kanun değişmemiş, hiçbir değişiklik yapılmamış, dolayısıyla istesek de ismesek de onların göstereceği bir namzet kazanacaktır. Biz neden istemiyoruz? Gayet basit. 4.5 yıl içinde bir Başbakan olarak bu ülke için ne yapmış? Doğru dürüst hiçbir şey yapılmadığını görüyoruz. Cumhurbaşkanı olunca ne yapacak? Sıfıra sıfır elde var sıfır, hiç birşey yapmayacak, sadece Cumhurbaşkanı olmuş olacaktır. Ülkenin çıkarını düşünen yok, şahsın çıkarı için çalışılıyor. Adaylığı koyması durumunda sadece kendini tatmin edecektir. AK Partililer ise kendi çıkarları için işi yürütmeye çalışıyorlar. Ülkenin çıkarını düşünen yok. Çünkü 4.5 yılda hiçbirşey yapılmadı ki, şimdi mi yapılsın?" şeklinde açıklamada bulundu.
Düzenlenen basın toplantısında Saadet Partisi GİK Üyesi Doç.Dr.Oya Akgönenç, Saadet Partisi Erzincan Merkez İlçe Başkanı Bahattin Serel'e, baş müşahitlik toplantısında göstermiş olduğu başarısı sebebiyle teşekkür belgesi ve madalya takdim etti. Doç. Dr. Akgönenç, üç gün sürecek Erzincan programında, esnaftan, vatandaşa ve kurumlara kadar birçok yere ziyarette bulunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious