SP: Askerimiz gitmemeli!

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

SP Genel Başkanı Kutan: "Hiçbir şart altında Türk askeri Lübnan'a gitmemeli"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, Lübnan'a asker gönderilmesini tepkiyle karşıladıklarını kaydederek "Bu ateşkes meselesi tamamen bir oyundur. Türkiye'nin böyle bir oyunun içine girmesine karşıyız. Hiçbir şart altında Türk askeri oraya gitmemelidir" dedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan Sağlık-Der Genel Başkanı Kasım Sezen'in ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kutan, Lübnan'a asker çıkarılıp çıkarılmamasının sorulması üzerine, "Hiç bir şart altında Türk askeri oraya gitmemelidir" şeklinde konuştu.

Kutan, İsrail'in kurulduğu günden bu yana yaptığı adaletsiz çıkışlarını Lübnan'a da yönelttiğini belirterek, İsrail'in bu güne kadar yenilgiye uğramadığını kaydetti. Hizbullah direnişçilerini vatanlarını savunan kahramanlar olarak tanımlayan Kutan sözlerine şöyle devam etti: "Hizbullah yaptığı direnişle İsrail'i bertaraf etti."

Kutan, İsrail'in Ürdün'e sızma olmaması için Lübnan'a saldırdığını ifade ederek, "İsrail Lübnan sınırını emniyete almak nedeniyle kendisinin yapamadığını 'Barış Gücü'ne havale etmek istiyor" dedi.

İsrail'in huzuru temin etmek gibi bir derdinin olmadığını söyleyen Kutan, "Türkiye Lübnan'a ancak Lübnan halkının talepleri üzerine gitmelidir" dedi.

İsrail'in Lübnan'da 7- 8 milyar dolarlık bir tahribat yaptığını aktaran Kutan, çocukları katleden savaş suçluları hakkında Birleşmiş Milletler'in işlem başlatması gerektiğini kaydetti. "Katliamların hesabının kimden sorulacağını bilen yok" diyen Kutan, ateşkes meselesinin tamamen bir oyun olduğunu ve hükümeti bu konuda uyardıklarını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious