SP: Kapatma görevini millete bırakın!

SP: Kapatma görevini millete bırakın!.9896
  • Giriş : 24.03.2008 / 14:14:00

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman, AK Parti’ye açılan kapatma davasını değerlendirdi: “Partileri millet açar, millet kapatır”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karaduman, “Hepimizin bildiği gibi AKP’ye kapatma davası açılmıştır. Davanın açıldığı bilgisi Genel Merkezimize ulaştığı anda Saadet Partisi başkanlık divanı olağanüstü toplanmış ve bir bildiri yayınlamışlardır. AKP bile MKYK'yı toplamadan ve olayı kınamadan Saadet Partisimiz bu tavrını ortaya koymuştur” dedi.

“Partileri millet açar, millet kapatır”
Saadet Partisi olarak partilerin kapatılmasına karşı olduklarını vurgulayan Karaduman, “Milli Görüşçüler olarak, kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi kimse için istemeyiz. Biz kendi saadetini başkalarının felaketinde arayan anlayışın hep karşısında olduk. Türkiye'de parlamenter demokratik sistem vardır. Türkiye, bürokratik oligarşinin hâkim olduğu bir devlet değil, çağdaş bir hukuk devletidir. Partileri millet açar, millet kapatır” diye konuştu.

Karaduman’dan “sükûnet” çağrısı
“Herkes daha sakin olmalı, daha aklıselim davranmalı, kullanacağı üsluba dikkat etmeli” diyen Karaduman sözlerini şöyle tamamladı, “Bu değerlendirmeler ışığında Saadet Partisi olarak, tüm siyasi partileri, sivil toplum kuruluşları, aydınları, demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyoruz”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious