SP lideri Kurtulmuş: Krediyi tükettiler

SP lideri Kurtulmuş: Krediyi tükettiler.8667
  • Giriş : 21.12.2008 / 08:31:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Millet, iktidar partisine verdiği süreyi, tanıdığı fırsatı ve krediyi tüketti'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Kurtulmuş, Kocaeli Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen törenle 8 ilçenin belediye başkan adayını açıkladı.

''Kocaeli'de Saadet Partisi'nin meşalesi artık yakılmıştır'' diyen Kurtulmuş, başkan adaylarını ''ilçelerin ilan edilmiş belediye başkanı'' olarak gördüğünü söyledi.

Dünyanın tüm mazlumları için yeni bir sese ihtiyaç duyulduğunu, dünyanın yalnızca bir siyasi parti aramadığını, kendisini sorunlardan, içine düştüğü problemlerden kurtaracak yeni bir ses, yeni bir el aradığını ileri süren Kurtulmuş, o sesin Türkiye'den çıkacağına inandığını ifade etti.

Türkiye'nin, ''dünyayı krize götüren, kaos ortamına sürükleyen büyük güçlerin etkisi altına girdiğini'' öne süren Kurtulmuş, ''Hangi alana bakarsanız bakın Türkiye ne yazık ki son derece ciddi bir şekilde dışa bağımlı hale getirilmiştir'' diye konuştu.

-SEÇİM ÇALIŞMALARI-

Kurtulmuş, 2002 seçimlerinde milletin AK Parti'ye ''ekonomiyi düzeltmesi, 'başörtüsü bizim namusumuzdur' dediği, milletin özgürlük alanlarını genişleteceğine inandığı için oy verdiğini'' ifade ederek, şöyle devam etti:

''Millet, artık iktidar partisine verdiği süreyi, tanıdığı fırsatı ve krediyi tüketti. Zaman, milli görüşü toplumla buluşturma zamanıdır. Gelmeyene gitmek, vermeyene vermek, sevmeyeni sevmek zamanı geldi, herkesin ayağına gideceğiz. 29 Mart akşamına kadar büyük bir seçim seferberliği yapacağız, seçim günü 'nerede kalmıştık' diyeceğiz. 29 Mart'ta Türkiye'de yeniden Saadet Partisi'nin iktidar yürüyüşünü başlatacağız. Bu seçimde iktidarın işaret fişeğini atacaksınız. Bu işaret fişeğiyle genel seçim erken bir şekilde olacaktır, buna inanın.''

Kurtulmuş, konuşmasının ardından yeni partililere rozet taktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*