SP: Öğretmenler geleceğin kurucusudur

SP: Öğretmenler geleceğin kurucusudur.10576
  • Giriş : 24.11.2008 / 11:11:00

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı M. Salih Beşir, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladığını belirterek öğretmenlerin sıkıntılarına dikkat çekti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı M. Salih Beşir'den Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenler geleceğin kurucusudur

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı M. Salih Beşir, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladığını belirterek, “Zor şartlara rağmen büyük bir özveri ile mesleğini severek yerine getiren, bu kutsal görevi yerine getirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, geçmişin öğreticici, geleceğin kurucusu tüm öğretmenlerimizi, eğitim camiamızı tebrik ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Sistemi'nin her dönemde sorunlar yaşadığına dikkat çeken Beşir, “Her dönemde yaşadığımız sıkıntılara rağmen öğretmenlerimiz fedakarane bir şekilde mesleklerini yapmaya devam etmektedirler. Her dönemde yapılan değişikliklere kendilerini adapte etmeye çalışmakta, yeterli ekonomik güçleri olmamasına rağmen teknolojik gelişmeleri takip ederek, bilgi ve birikimlerini geliştirmeye devam etmektedirler. Eğer, Milli Eğitim sistemimiz yaşadığımız olumsuz şartlara rağmen ayaktaysa, bunu öğretmenlerimizin sevgi, saygı ve fedakarlık anlayışı sağlamaktadır” diye konuştu.

1999 yılında geçilen ve hala etkileri süren kesintisiz eğitim sisteminin toplumda açtığı tahribatların giderilemediğini vurgulayan Beşir, şöyle devam etti: “Kesintisiz eğitim, özellikle toplumun en çok ihtiyacı olan kalifiye eleman sıkıntısını artıran bir darbe olmuştur. Meslek Liseleri ve çıraklık eğitimleri bu sistemle büyük yara almış ve özellikle işyerlerimizin ara eleman sıkıntıları had safhaya ulaşmıştır. Diğer yandan Meslek Liseleri'nin kendi alanlarıyla ilgili bölümler dışında en temel hakları olan üniversite eğitimlerinin önünün kesilmesi de, öğrencilerimizi toplumun dışına iten en önemli etken olmuştur. Meslek Liseleriyle ilgili geçtiğimiz dönemde hükümet tarafından yapılmaya çalışılan ÖSS düzenlemelerinde şimdiye kadar hiçbir adım atılmaması, bu yaranın büyümesine ve toplum içinde huzursuzlukların artmasına yol açmıştır.”

Öğretmen camiasının en önemli sıkıntısının ekonomik olduğunu da kaydeden Beşir, “Bugün 30 yıllık bir öğretmenimizin elde ettiği gelirin büyük bölümü, özellikle Büyükşehirlerde kira, yol parası ve düzenli faturalara gitmektedir. Öğretmenlerimiz kendi alanlarıyla ilgili yayınları takip etme, mesleki bilgi ve becerilerini geliştirme, teknolojik donanımlarını arttırma gibi alanlarda büyük sıkıntılar çekmektedir. Sistem, öğretmene “Öğret, ama, yaşama” demektedir” diye konuştu.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nün bu duygu ve düşüncelerle kutladıklarını belirten Salih Beşir, “Bugünün eğitim camiasının sorunlarının çözülmesinin miladı olmasını diliyorum” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*