SP'den Fransa'ya boykot çağrısı

  • Giriş : 10.10.2006 / 00:00:00

SP 12 Ekim'de Fransa Ulusal Meclisinde görüşülmesi planlanan ''Sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa teklifi''ni protesto için, ''Fransız Mallarını Almayalım'' kampanyası başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, kampanyaya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu teklifin kabul edilmesini beklemeye gerek olmadığını belirtti.Kutan, şunları kaydetti: ''Türkiye, kendisi aleyhine kurulan bu hain tuzağın sürecini beklemeden, en geçerli yaptırım yöntemi olan ekonomik yaptırımları bugünden itibaren harekete geçirmelidir. Fransa Meclisinin böyle bir konuyu teklif dahi bile etmesinin, Türkiye'nin Fransa'ya en ağır bir şekilde tepki göstermesine yeterli olduğunu savunarak, Saadet Partisi olarak, bundan böyle Fransız menşeli tüm malları kullanmama kararı almıştır.''

Fransa ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin 2005 yılında toplam 8 milyar 200 milyon Avro olarak gerçekleştiğine dikkati çeken Kutan, Fransa'nın Almanya, Rusya, İtalya ve Çin'den sonra Türkiye'ye en çok mal satan beşinci ülke olduğunu vurguladı. Kutan, kampanyaya başta Türkiye olmak üzere Türk cumhuriyetleri ve tüm İslam ülkelerinin katılımını beklediklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious