SP'nin Başakşehir adayı açıklandı

SP'nin Başakşehir adayı açıklandı.14904
  • Giriş : 20.12.2008 / 12:32:00

Başakşehir’de Belediye Başkan adayını ilk açıklayan parti Saadet Partisi oldu. Nedim Odabaş'ın haberi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yerel seçimlerin gözde ilçesi Başakşehir'de, diğer partilerde aday belirleme konusunda kaos yaşanırken, belediye başkan adaylarını ilk açıklayan parti Saadet Partisi oldu. Bölgede yıllardır siyaset yapan, herkesin çalışmalarını beğeniyle izlediği Başakşehir Saadet Partisi İlçe Başkanı M. Salih Beşir, Saadet Partisi Başakşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Saadet Partisi İl SKM Başkanı Abdülkadir Çelebi, Salih Beşir'in Belediye Başkan adaylığını resmen açıkladı ve “İnanıyorum ve güveniyorum ki, yıllardır bu bölgede Başakşehir halkıyla iç içe siyaset yapan, bölge insanının çok yakından tanıdığı Salih Beşir, halkın gönlündeki yerini Başakşehir Belediye Başkanı olarak taçlandıracaktır” dedi.

Salih Beşir'in Başakşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanması, bölge sakinleri tarafından da sevinçle, mutlulukla ve coşkuyla karşılandı. Yerel seçim çalışmalarına aylar öncesinden başlayan Salih Beşir, rutin programları çerçevesinde ziyaret ettiği Başakşehir'in en sorunlu bölgesi Şahintepe'de, sanki belediye başkanı gibi karşılandı.

Başakşehir halkı, Belediye Başkanı gibi karşıladığı Salih Beşir'i bağrına basarken, “Dürüst, teşkilatçı, evveliyatını bildiğimiz, adam gibi adam olan Salih bey'i başkanlık makamında görmekten biz de gurur duyacağız. Efsane hizmetlerin miladı olan Milli Görüş ekolünün temsilcisi, bu ekolün bölgemizdeki en güzel temsilcisi Salih Beşir'e, Belediye Başkanlığı sonuna kadar yaraşır” değerlendirmesini yaptılar.

Cengiz Öz adındaki bir vatandaş, adaylığı ilk açıklanan Salih Beşir'i tebrik ederek, “Şimdiye kadar bu bölge ve diğer sorunlu bölgeler için çalışmayanlar şimdi de Başakşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için birbirine düşmüşler. Salih Beşir bey'in adaylığını mutlulukla karşıladım” ifadesini kullandı.

Adaylığının kesin olarak açıklanmasından sonra bulunduğu Şahintepe'de etrafını saran coşkulu kalabalığa kısa bir konuşma yapan Salih Beşir, “Bizler, insan odaklı hizmet ekolünden geliyoruz. Şehirler yapabilirsiniz, yollar yapabilirsiniz, kentler yapabilirsiniz, altyapılar yapabilirsiniz. Ama, hiçbir hizmet, insanların gönlünü yapmaktan, gönül kazanmaktan daha önemli olamaz. Biz, Başakşehir'i örnek şehir yapmaya geliyoruz. Tepeden inmeci bir şehir plancılığı değil, sizlerin de fert fert içinde olacağı ve kararlarımıza ortak olacağı bir şehir yönetimine talibiz. Bana gösterdiğiniz teveccühe layık olmaya çalışacağım. Artık, Belediye Başkanlığı'na yürüyüşümüzde sizlerle birlikte yürek yüreğeyiz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*