Spor basınının inanılırlığı hani?

Spor basınının inanılırlığı hani?.15045
  • Giriş : 23.12.2008 / 12:08:00

Galatasaray'ın 4-2 kazandığı derbinin ardından köşesinden pozisyonları değerlendiren eski hakem Metin Tokat inanılmaz bir hataya imza attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray'ın 4-2 kazandığı derbinin ardından köşesinden pozisyonları değerlendiren eski hakem Metin Tokat inanılmaz bir hataya imza attı...

Metin Tokat 22 Aralık tarihli yazısında derbide tartışılan pozisyonları Milliyet Gazetesi'ndeki köşesinde değerlendirdi. Galatasaray-Beşiktaş derbisindeki Servet'in golüne önce faul, gol iptal edilmeliydi delip hakem Cüneyt Çakır'ın kararını yanlış bulan Metin Tokat yazısında 1 cümle sonra gol kararıını doğru buldu ve herkesi şaşırttı.

İŞTE 'İLK GOL FAULDU' BAŞLIKLI YAZIDAN SATIR BAŞLARI
Oyun kuralları kaleci kurtarış yaptıktan sonra elleri ve kollarının herhangi bir kısmı ile dokunduğunda, topun kalecinin kontrolünde olduğunu varsayar. Rüştü ellerinden seken topa uzanırken kanımca elleri veya kollarının bir kısmıyla top adokunmuştu. Dolayısıyla topu kontrol altına almıştı. Servet'in topu ayağıyla tamamlaması sonrası gereken golü iptal etmeli, faul vermeliydi. Rüştü ellerinden seken topa uzanırken elleri ve kollarının bir kısmıyla topa dokunmadan Servet'e gol izni verdi. Gol kararı doğruydu...

Bu yazıya NTV'de yayınlanan 90 dakika programı yorumcusu Hıncal Uluç sert tepki gösterdi. Uluç, Metin Tokat'ın bu hatasıyla spor basının inanırlığını ve güvenirliliğini zedelediğini söyledi.

TÜMSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*