Spor şenliğinde küfür skandalı

Spor şenliğinde küfür skandalı.11921
  • Giriş : 24.05.2008 / 17:44:00

Zonguldak' ın Ereğli İlçesinde düzenlenen spor şenliğine katılan Cem Papila' ya bir grup Trabzonsporlu taraftarın ettiği küfürlü tezahurat sonrası grup polis nezaretinde stat dışına çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zonguldak' ın Ereğli ilçesinde düzenlenen spor şenliğine başta Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam olmak üzere eski FIFA kokartlı hakemlerden Cem Papila katıldı. Zonguldak ve bölgesinden çıkan sporcular ve spor adamlarının bir araya getirildiği spor şenliğinde ilk olarak etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen komite üyelerine plaket verildi. Daha sonra ise geçilen konuşmalarda kürsüye davet edilen FIFA kokartlı Zonguldaklı eski hakem Cem Papila' ya karşı tribünde bulunan bir grup Trabzonsporlu taraftarlar küfürlü tezahurata başladı.

Hakem Cem Papila, "Bu tür olayları yaşamak istemiyoruz. Ancak ben 23 yıl boyunca yaptığım görev dolayısıyla bu tür kötü tezahurata maruz kalıyoruz." dedi. Bunun üzerine ise protokol tribününden Cem Papila' ya destek geldi. Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise bu tür olayların spor camiası içerisinde oluşmaması için çok çaba sarf ettiklerini ancak yinede engel olunamadığını kaydetti.

Küfürlü tezahurat yapan taraftar grubu, emniyet ekiplerinin müdahalesi sonrasında stattan çıkartıldı. Spor şöleninin sunuculuğunu yapan Ömer Tekcan ise sporun kardeşlik ve güzel ahlak içerisinde yapılması gereken bir dal olduğunu Mustafa Kemal Atatürk' ün, "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim" sözleri ile bir kez daha hatırlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious