Spor Teşkilatı'nda yapılanma

Spor Teşkilatı'nda yapılanma.17041
  • Giriş : 07.02.2009 / 22:21:00

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Türk sporunun yeniden yapılandırılacağını ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün ''Gençlik'' ve ''Spor'' müsteşarlıklarına dönüştüreceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İncelemelerde bulunmak üzere baba ocağı Kastamonu'nun Daday ilçesini ziyaret eden Başesgioğlu, basın mensuplarının sorusu üzerine, son yapılan spor şurasında alınan kararlardan birinin Türk sporunu yeniden yapılandırma maddesi olduğunu hatırlattı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün hem gençlikten hem de spordan sorumlu olduğunu belirten Bakan Başesgioğlu, ''Bilindiği gibi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü hem gençlikten hem de spordan sorumludur. Ancak bugünkü yapısıyla hem gençlik hem de sporu kapsayacak, sektörün talep ettiği hizmetlere cevap verebilecek kurumsal büyüklükte değildir. Onun için yeni bir kurumsal yapılanma düşünüyoruz. Bunun ismi müsteşarlık olabilir, bu hükümetin tercihidir'' dedi.

Her ilçede teşkilatlanacak bir yapıya ihtiyaç olduğunu belirten Bakan Başesgioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde hazırlıklarımızı daha etraflı bir şekilde paylaşma imkânı bulacağız. Türkiye genç bir nüfusa sahip, hem gençlik hizmetleri açısından hem de spor yapılanması bakımından mutlaka gençlerimizin bu ihtiyaçlarına cevap verebilmemiz lazım. O cevabı verebilmek için de yeterli insan kaynakları ve kurumsal yapının olması lazım. Gayretimiz budur.''

Bakan Başesgioğlu, ''Güçlü bir spor teşkilatıyla, kulüpler, özerk federasyonlar, Türkiye Mili Olimpiyat Komitesi ve yerel yönetimlerle birlikte Türk sporunu daha da güçlü bir noktaya getireceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*