Sportİst'in açılışı yapıldı

  • Giriş : 23.08.2006 / 00:00:00

Sportİst 2006 Spor Zirvesi'nin açılışı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tarafından gerçekleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda sabah başlayan etkinliklerin ardından Bakan Şahin, daha sonra Sportİst'in resmi açılışını yaptı. Bakan Şahin, daha sonra fuarda yer alan standları gezdi. Birçok standda bakana çeşitli hediyeler verildi.

- ŞAHİN: "BAŞKANLARI BURADA GÖRMEK İSTERDİM" -

Bakan Şahin, standları gezerken bir ara basın mensuplarının güncel konulardaki sorularını cevaplandırdı Yabancı futbolcuların Türk statüsünde oynaması ile ilgili bir soruya ise Bakan Şahin, "Yabancı sınırlamasının kaldırılması özerk federasyona federasyona aittir. Ben bu konuda yönlendirici olmam. Ancak Türk vatandaşı geçme koşullarını sağlayan herkes mürcatta bulunabilir. Biz idare olarak şekil şartlarına bakarız. Eğer şekil şartları uyum sağlarsa bizden onay çıkar" diye cevap verdi.

Sıcak hava şartlarından dolayı yaşanan olumsuzluklar hakkında ise Bakan Şahin, liglerin ertelenmesinin söz konusu olmadığını belirterek, "Bir hafta 10 gün içinde sıcak havalar biter. Belki saatlerde bir ayarlama yapılabilir. Liglerin ertelenmesi kararını doğru bulmuyorum. İklim şartları zaman zaman böyle sorunlara yer açabilir" diye konuştu.

Bakan Şahin, Sportİst Spor Zirvesi'ne davet edilen bakanların katılmamasını da eleştirirek, "Ben onlara özel kalemimle haber göndermiştim. Özhan Canaydın mazeret bildirdi gelemedi. Diğer başkanları burada görmek isterdim" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious