Sportmen magandalar bir kişiyi yaraladı

Sportmen magandalar bir kişiyi yaraladı.11605
  • Giriş : 24.10.2008 / 14:13:00

Bursa'da, Galatasaray'ın dün UEFA Kupası 2. Tur (B) Grubu'nda Yunanistan'ın Olympiakos takımını 1-0 yendiği maçta atılan golden hemen sonra bir genç kulağından tabancayla yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gencin, golün ardından havaya ateş edilmesi sonucu yaralanmış olabileceği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Galatasaray-Olimpiakos maçının oynandığı saatte Yunusemre Mahallesi Kırcı Sokak'ta bulunan bir yakınının kıraathanesinin önündeki ağacın altında arkadaşlarıyla oturan Aşkın Öztürk (27), gol atıldıktan bir dakika sonra kulağında Ağrı hissetti.

Elini kulağına götürünce kulağının arkasından kan geldiğini gören Öztürk, arkadaşları tarafından Bursa Yüksek İhtisas Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan muayenede Öztürk'ün sol kulak memesine bir tabanca mermisinin isabet ettiği, bu yüzden kulakta küçük bir delik oluştuğu tespit edildi.

Kulağından mermi çekirdeği çıkarılan Aşkın Öztürk, pansumanı yapıldıktan sonra taburcu edildi.

Olayın şaşkınlığını yaşadığı gözlenen Öztürk, AA muhabirine, ağacın altında otururken kulağında Tokat gibi bir darbe, ardından da sıcaklık hissettiğini bildirdi.

Kulağından kan gelince yaralandığını anladığını, bu yüzden hastaneye götürüldüğünü kaydeden Öztürk, ''Hastanede yapılan muayenede kulağıma mermi isabet ettiğini öğrendim'' dedi.

Öztürk ve arkadaşları olay anında silah sesi duymadıklarını bildirdiler.

Yetkililer, Öztürk'ün, Galatasaray'ın gol attıktan bir dakika sonra yaralandığını, olayın, gol sevincini havaya ateş ederek yaşayan biri tarafından gerçekleştirildiğinin sanıldığını kaydettiler.

-MUHTARIN TEPKİSİ-

Yunusemre Mahallesi Muhtarı Sevinç Mutlu da, herkese silah verilmemesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

''Her önüne gelene silah veriyorlar. Mermi bu çocuğun kulağına değil de başına gelse bu ailenin durumu ne olurdu? Kendisinin bir çocuğu da var. En ufak bir eğlence ya da coşkuda silaha sarılıyoruz. Silah koruma amaçlıdır. Silahla sevinç gösterisi yapılmaz, ancak insanlarımız davulla zurna yerine bu şekilde kutluyorlar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*