Sporu, siyasete alet ettiler

  • Giriş : 23.03.2009 / 22:54:00

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe galibiyetiyle dikkatleri üzerine çeken Bursaspor'un Divan Kurulu tartışmalı geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Divan toplantısında bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e, Yüksek seçim Kurulu kararlarını hatırlatan Cumhuriyet Gazetesi Temsilcisi Levent Gencelli, itiraz etti.

Gazeteci Levent Gencelli, toplantı gündeminde Bakan Çelik'in konuşmasının bulunmasına itiraz ederek, "YSK kararı gereği siyasiler mitingler dışında toplantılarda konuşamaz. Çelik'in konuşma yapması YSK kararlarına aykırıdır." dedi. İtiraz üzerine Divan Kurulu, konuyu hukukçulara götürdü. Konuyu değerlendiren hukukçular, siyasi içerikli olmaması kaydıyla Bakan Çelik'in konuşmasının sakınca doğurmayacağını iletti.

Bursaspor'un siyaset üstü bir kurum olduğunu belirten Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı da, Bakan Çelik'in konumasının sakıncalı olmadığını kaydetti. Tüm bu tartışmaların içerisinde konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Bakan Faruk Çelik, bu tür tartışmaların içinde olmak istemediğini söyledi. Bursaspor'un borçlarını kapatmak için düzenlenen SMS kampanlasında gerekli ilginin gösterilmediğini anlatan Bakan Çelik, "Kulübün sıkıntılı dönemlerinde kampanya yaptık. Bize yine ihtiyaç söz konusu olursa her zaman Bursaspor'un yanındayız. Bursaspor'un önümüzdeki sezon şampiyonluğa oynaması için el birliğiyle hareket etmeliyiz. Bunun için fikir birliği, heyecan ve gerekli atmosferi oluşturmalıyız. Ayrıca kulüp, kalıcı gelirlere kavuşturulmalı. Sık sık teknik heyet değiştirmek de Bursaspor'a zarar veriyor. Şu an teknik heyet anlamında işler rayına oturmuş gibi görünüyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*