Sporun olduğu yerde suç olmaz!

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Kırkpınar Başpehlivanı Osman Aynur, memleketi Antalya'da gezi ve ziyaretlerini sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Güreşin atasporu olduğu ifade eden İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan ise Sporun olduğu yerde suç'un olmayacağını belirtti.
Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) Asbaşkanı Ahmet Ayık ile birlikte İl Emniyet Müdürü Arslan'ı makamında ziyaret eden Aynur, Emniyet teşkilatının da büyük destekler verdiğini söyledi. Antalya'ya bu unvanı ve ödülü kazandırmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu anlatan Aynur, yağlı pehlivan güreşlerinde kazandığı başarıyı minder güreşinde de elde etmek istediğini söyledi. Minder güreşlerinde de başarı kazanmak için kısa süre içinde çalışmalara başlayacağını anlatan Aynur, "Türkiye'yi burada en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Güreş sporunu seviyorum" dedi.

Kendilerinin de bu spora büyük önem verdiklerini anlatan Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, güreşin Türkiye'nin ata sporu olduğunu söyledi. Arslan,"Sporun bulunduğu yerde suç olmaz" dedi.

Daha sonra kendisini makamında ziyaret eden Başpehlivan'a altın taktı ve onur belgesi verdi. Osman Aynur'un iyi bir sporcu olduğunu dile getiren FILA Asbaşkanı Ahmet Ayık'ta, Aynur'un gelecekte daha büyük başarılara imza atacağına inandığını söyledi. Ayık daha sonra pehlivana FILA rozeti taktı. Başpehlivan Aynur, İl Emniyet Müdürü Arslan, FILA Asbaşkanı Ahmet Ayık iel birlikte toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious