Sri Lanka'da intihar saldırsı kanlı bitti

  • Giriş : 12.03.2009 / 00:35:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 15:16:15

Sri Lanka'da büyük coşku içerisinde kutlanan Mevlid Kandili kana bulandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:Ülkenin güneyindeki Matara kentine bağlı Akuressa yerleşim biriminde TSİ 07.00'de meydana gelen saldırıda ölenlerin üçünün bakan olduğu bildirildi.

Sri Lanka'da Müslümanların Mevlid kandili kutlamalarına Budist dinine mensup birçok bakan ve bürokrat da katılmıştı. Bayram havasında geçen Mevlid kandili bir anda intihar eylemcisinin saldırısı ile kana bulandı. Patlama, büyük bir kalabalık eşliğinde camiye doğru yürüyen 5 bakanın tam arkasında gerçekleşti. Saldırı anı görüntülendi. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Colombo hükümeti saldırıyı şiddetle kınadı. Cumhurbaşkanlığı medya merkezinden yapılan açıklamada, "Bütün dinlere mensup vatandaşlarımızın hoşgörü ve barış içerisinde yaşadığı ülkemizde Müslümanların peygamberi kutsal Hz Muhammed'in doğduğu bu önemli günde yapılan hain saldırı bizleri derinden yaralamıştır. Saldırıyı yapan Tamil Elam Kurtuluş Kaplanları örgütü son eylemlerini gerçekleştirmektedir. Bütün vatandaşlarımızın desteğiyle terörist eylemler yakında son bulacaktır" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*