SSK için sahte evrak düzenleyen 70 kişi gözaltına alındı

SSK için sahte evrak düzenleyen 70  kişi gözaltına alındı.7526
  • Giriş : 10.09.2007 / 22:50:00
  • Güncelleme : 10.09.2007 / 22:54:41

Başkentte sahte evraklarla bazı kişileri emekli eden SSK görevlileri yakalandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkentte para karşılığında sahte evraklar düzenleyerek bazı kişileri emekli ettikleri ve bazılarını da sağlık hizmetlerinden yararlandırdıkları iddia edilen 70'e yakın kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri ile SSK Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişleri bazı kişilerin sahte evrak düzenlenerek SSK'dan emekli edildiği ve veya sağlık hizmetlerinden yararlandırıldığını belirledi.

Yaklaşık 6 ay süren soruşturma ve teknik takip sonunda Ankara Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan'ın talimatıyla ''Revizyon'' adı verilen bir operasyon gerçekleştirildi. Ankara genelinde yapılan eş zamanlı baskınlarda aralarında SSK İl Müdür Yardımcısı C.G'nin de bulunduğu 70'e yakın zanlı gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerle birlikte çok sayıda sahte evrak ve sahte evrak hazırlanmasında kullanılan araç,gereçler ele geçirildi. Mali Suçlar Büro Amirliğine getirilen zanlıların sorgulanmasına başlandı. Gözaltına alınan kişilerin emekli olmak isteyen vatandaşlardan 10 bin YTL, sağlık hizmetinden yararlanmak isteyenlerden ise 2 bin YTL aldıkları ve sahte evrak düzenleyerek bu işlemleri gerçekleştirdikleri ifade edildi.

Emniyet yetkilileri soruşturmanın sürdüğünü ve yeni gözaltılar olabileceğini belirtirken, SSK Teftiş Kurulu Başkanlığına bağlı müfettişlerin de zararın boyutunu belirlemek ve SSK içerisinden olaya karışan başka kişilerin bulunup bulunmadığını tespit için çalışmalarını sürdürdükleri öğrenildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious