SSK'lılara 'e-posta' projesi

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), sigortalı, emekli veya hak sahiplerine ait kimlik ve nüfus kayıtlarını bilgisayar teknolojisinden yararlanarak internet ortamında güncellemeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ancak, daha önce SSK'lı olarak çalışmış olup bugün itibariyle Kurumla ilişiği bulunmayan sigortalıların Kurum tescil kütüğündeki kimlik ve nüfus kayıtlarının güncellenmesinde sıkıntılar bulunmaktadır. Bu sigortalıların ileride olası işlemlerinde kolaylık sağlanması veya hak kayıplarının önlenmesi açısından güncelleme büyük önem arzetmektedir" dedi.

Dalbay, daha önce Kuruma bağlı olarak çalışarak, bir veya birden fazla sigorta sicil numarası almış, ancak daha sonra Kuruma tabi çalışmamış veya halen diğer sosyal güvenlik kurumlarına tabi çalışan ya da bu kurumlardan aylık alan sigortalılar ile bunların hak sahipleri tarafından girilen T.C. kimlik Numaraları, kimlik Paylaşım Sistemi'nden alınacak bilgilerle teyit edildikten sonra kurum tescil kütüğünde güncelleneceğini kaydetti.

T.C. Kimlik Numarası ile Güncelleme işleminin www.ssk.gov.tr adresinde İnteraktif Uygulamalar başlığı altında yer alan 'T.C. Kimlik Bilgilerini Girme' menüsünden sigorta sicil numarası girilerek açılan pencereden yapılacağını ifade eden Dalbay, uygulamanın yeni olmasına rağmen ilginin yüksek olmasını beklediklerini de sözlerine ekledi. Dalbay, "Sigorta sicil numarası bulunan bütün vatandaşlarımızı, hem kayıtlarını kontrolü hem de güncellenmesinin yapılması amacıyla bu hizmetten yararlanmaya davet ediyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious