SSK'lılara AVEA kıyağı

  • Giriş : 15.07.2006 / 00:00:00

Avea aboneleri, SSK hizmetleri ile ilgili bilgilere bir kısa mesaj ile ulaşabiliyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avea'dan yapılan açıklamada Avea abonelerinin, SSK mobil servisleri aracılığıyla ay bazında ve toplamda hizmet gün sayılarını, ay bazında SSK'ya bildirilen sigorta primine esas kazançlarını öğrenebiliyorlar. Avea'nın çözüm ortağı VASimetri tarafından hayata geçirilen bu uygulama sayesinde istenen bilgiler, abonelerin cep telefonlarına kısa mesaj yoluyla geliyor.

Aynı zamanda SSK'lılar; emekli tahsis numaraları, emekli aylıklarının bağlanıp bağlanmadığı, emekli aylığı tutarları, aylıklarını hangi bankadan alacakları gibi ihtiyaç duyabilecekleri önemli bilgilere de cep telefonlarından ulaşabiliyorlar.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen SSK'lıların T.C. Kimlik Numaralarını 5775'e kısa mesaj ile göndermelerinin yeterli olduğu belirtilen açıklamada bu hizmetin Avea tarafından 2 SMS olarak ücretlendirildiği ifade edildi.

Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Türk halkının çok büyük bir kısmını yakından ilgilendiren bu hizmetle birlikte Avea'nın e-devlet alanında önemli bir noktaya geldiğini belirtti. Türktan, "Türkiye'de şimdiye kadar örnek sayılan birçok ilke imza attık. Bu iddiamızı e-devlet uygulamalarında da sürdürüyoruz. Bu gibi hizmetlerle cep telefonlarının bilgi alıp verme ve veri paylaşma gibi hayatın her alanında kullanılmasını hedefliyoruz" dedi.

SSK Başkan Vekili Dr. Özkan Dalbay da, SSK'nın yeni vizyonu çerçevesinde, gelişen bilişim teknolojilerinden en etkin şekilde yararlanarak ve elektronik hizmetlere ağırlık vererek vatandaşın işini kolaylaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Dalbay, "Şimdiye kadar Türkiye'nin önde gelen e-devlet uygulamaları olan internet üzerinden Sigortalı Hizmet Dökümü, Sigortalılık Tescil Kaydı, SSK Sağlık Geri Ödeme Sistemi gibi sistemleri hayata geçirdik. Vatandaşın kuyruklarda bekleme veya kuruma gelme süresini azalttık. Bilgisayarı olmayanlar için de cep telefonu uygulamaları başlatarak elektronik hizmetleri daha geniş kitlelere yaydık. Bu konuda kurumumuza destek ve katkı veren Avea yönetimine teşekkür ediyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious