SSM, Uzman Yardımcısı alacak

SSM, Uzman Yardımcısı alacak .13602
  • Giriş : 15.10.2007 / 14:20:00

Savunma Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Teknik Hizmetler ve Genel İdare Hizmetleri sınıflarında istihdam edilmek üzere sınavla Uzman Yardımcıları alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

SSM'nin web sitesinde yer alan ilana göre, kuruma alınacak uzman yardımcıları için en az dört yıllık lisans eğitimi veren veya denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının Teknik Hizmetler Sınıfı için Mühendislik fakültelerinin Uçak, Uzay ve Havacılık,Makina, Bilgisayar, Elektrik/Elektronik, Endüstri, Gemi İnşaa ve Metalürji bölümlerinden mezun olmak şartı aranacak.

Genel İdare Hizmetleri Sınıfı için hukuk, siyasal bilgiler ve iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmak, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 10-11 Temmuz 2004, 01-02 Temmuz 2006 ve 30 Haziran-01 Temmuz 2007 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP1 puan türünden asgari 85 puan almış olmak kaydıyla müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak kendi sınıfı içinde sıralanması neticesinde alınacak uzman yardımcısı sayısının beş katı aday arasına girmek (Son sıradaki adayla, aynı puanı almış adaylar da sınava katılmaya hak kazanacak.) şartı aranacak.

Aynı zamanda, İngilizce yeterliliğini KPDS en az 80 veya TOEFL CBT en az 213 veya TOEFL IBT en az 79 puan olmak üzere bu sınavlardan birinde aldığı puanla kanıtlamış olmak gerekiyor.

Adayların, gerekli belgelerle birlikte en geç, 15 Kasım 2007 Perşembe günü mesai bitimine kadar Savunma Sanayii Müsteşarlığı (Personel ve Eğitim Daire Başkanlığı) Ziyabey Caddesi 21. Sokak No:4 Balgat / Ankara adresine elden teslim etmeleri gerekiyor.

Başvurular yapıldıktan sonra gerekli koşulları taşıyan adaylar sözlü sınava çağrılacak. Sözlü sınav tarihi ve yeri, yazılı olarak adaylara bildirilecek ve Müsteşarlık web sayfasında duyurulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious