Stadyumlarda neler oluyor?

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

Denizli'de, kendilerini "Yurtsever Cephe" olarak adlandıran bir grubun eylem yaptığını gören Trabzon taraftarı, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganları attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Denizli'de, kendilerini "Yurtsever Cephe" olarak adlandıran Türkiye Komünist Parti mensubu 40 kişilik grup, "Amerika'dan korkma" sloganıyla dün imza kampanyası başlattı. Candoğan Parkı önünde kampanya için stand açılmasından önce Delikliçınar Meydanı'nda toplanan grup, basın açıklaması yaptı. Açıklamadan önce gruptan 4 kişi, ABD'nin Türkiye'den kovulmasını anlatan kısa bir oyun sergiledi. ABD bayraklı şapka giyen ve George W. Bush maskesi takan bir genç, ABD rolünü üstlenirken, sakallı bir genç Türkiye'yi, bir genç kız sermayeyi, baret giyen bir genç de işçiyi temsil etti.

Oyundan sonra grup adına basın açıklamasını okuyan Fahri Doğancı, "Türkiye, ABD'nin dostu değil hedefi. ABD emperyalizmine karşı duran binlerce emekçinin iradesini bir araya getirmek amacıyla imza kampanyası başlattık" diyerek, destek istedi.

Bu sırada, Denizlispor karşılaşmasını izlemek için gelen 10 Trabzonspor taraftarı, grubun açıklama yaptığını görünce slogan atmaya başladı. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganları atan taraftarlara açıklama yapan grup, "Kahrolsun emperyalizm" sloganıyla karşılık verdi.

Taraftarlar ile eylem yapan grup arasında tırmanan gerginliğe Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün sivil ekipleri müdahale etti. Taraftarları slogan atmamaları için uyaran ekip, daha sonra meydandan da uzaklaştırdı.

MAÇTAN SONRA OLAYLAR

Denizli'de oynanan Denizlispor - Trabzonspor maçından sonra her iki takımın taraftarları arasında çıkan kavgada 28 yaşındaki Serkan Arpacı bıçaklandı. Denizlispor taraftarı Arpacı ayakta tedavi edildikten sonra taburcu olurken, polis kavgaya karışarn 55 Trabzonsporlu fanatiği gözaltına aldı.

Denizli Atatürk Stadı'nda saat 16.00'da oynanan maçtan sonra emniyet güçleri güvenlik nedeniyle Trabzonsporlu taraftarların stattan saat 19.00'da çıkmasına izin verdi. Denizlisporlu taraftarların bulunduğu 34 BH 2205 plakalı otobüs, şöförü İskender Şahin'in içinde benzin olduğu zannettiği bidondaki suyu depoya boşaltması üzerine araç hareket edemedi. Arıza giderilmeye çalışılırken, stattan geç çıkan Trabzonsporlu taraftarları taşıyan otobüs İskender Şahin yönetimindeki otobüsün bulunduğu Çınar Meydanı'nda karşılaştı. Otobüslerden inen iki takım taraftarları arasında kavga çıktı.

Kavgada Denizlispor taraftarı Serkan Arpacı, kalçasından hafif şekilde bıçaklandı. Arpacı'nın tedavisi ayakta yapılırken polis 55 Trabonspor taraftarını gözaltına alarak Çınar Polis Karakolu'na götürdü. Yapılan aramada otobüste 1 adet döner bıçağı, 1 adet sustalı bıçak, 1 adet pala tabir edilen bıçak, 1 adet cop, 10 gram esrar ve bol miktarda taş ile kalas bulundu. Trabzonspor taraftarları tarafından bıçaklandığını söyleyen Denizlispor taraftarı Serkan Arpacı kendisini bıçaklayan kişiyi teşhis edemezken, gözaltına alınan bir Trabzonspor taraftarı, “Otobüsümüze taş atıp bize saldırdılar'' dedi.

İstanbul SOKAKLARINDA Futbol TERÖRÜ


Lig B 1. Klasman Grubu'nda oynanan Eyüp - Karagümrük ve Lig A'da yapılan Elazığ - Kocaeli maçlarında olaylar çıktı. Eyüp Stadı'ndaki karşılaşmadan önce stat çevresinde iki takımın taraftar grupları arasında çıkan, bıçakların kullanıldığı kavgada Mehmet A., Öztürk O. ve Mehmet U. vücutlarının çeşitli yerlerinden darp ve bıçaklama sonucu yaralandı. Olaylar yüzünden maç, 25 dakika geç başlarken, başına taş isabet eden bir polis memuru hastanelik oldu.

Elazığ-Kocaeli maçından sonra ise ortalık karıştı. Bitiş düdüğüyle Elazığlı ve Kocaelili oyuncular arasında arbede çıkarken, bazı taraftarlar sahaya girerek hakem Aytekin Durmaz'ın üzerine yürüdü. Stat dışında biriken bir grup taraftar da, Futbol Federasyonu Yöneticisi Mustafa Urhan'a tepki gösterdi. Taraftar grubu ile Urhan arasında tartışma yaşanırken, biriken taraftar grubu taş atmaya başladı. Olaya müdahale eden emniyet güçleri, taraftarları dağıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious