STAR gazetesine manşet suçlamaları

  • Giriş : 07.07.2009 / 23:03:00

Star gazetesi bugün öyle bir manşetle çıktı ki görenler anlam vermekte zorlandı. Mehmet Yılmaz ise manşeti 'acemice' buldu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Star gazetesinın bugünkü baskısında öyle bir manşet varki şaşırmadan edemedik açıkçası. Haberin içeriğinden ya da doğruluğundan söz etmiyoruz. Manşetin kendisi haber niteliği taşıyor.

Star " İNANMASI GÜÇ BİR SÖYLENTİ" başlığını kullanmış manşetinde. Hukuk dünyasından dikkat çeken bir dedikoduyu manşetine çekmiş. Ancak kullandığı başlık profesyonel bir ulusal gazetenin yapamayacağı kadar acemice. Ayrıca haberin manşeti de metni de 'söylenti, dedikodu' olarak sunulmuş. Haliyle Star bu manşetinin ne kadar ciddiye alınacağını düşünüyor?

MEHMET YILMAZ, MUSTAFA KARAALİOĞLU İÇİN NELER SÖYLEDİ?

Medya Mahallesi'nin bugünkü konuğu Mehmet Y. Yılmaz da konuya değindi ve ağır eleştirlerde bulundu. Mustafa Karaalioğlu'nu hedef tahtasına oturtan Mehmet Yılmaz, onu 'gazeteci' sıfatına bile sokmadı ve 'Siyasi komiser' yakıştırmasında bulundu.

İşte Mehmet Yılmaz'ın o Star'ın manşeti ve Mustafa Karaalioğlu hakkında söylediği o sözler:

"Star Gazetesinin başında bir gazeteci çalışıyor olsaydı, yani bu gazetenin genel yayın müdürü bir siyasi komiser bence gazeteci falan değil. Böyle bir istihbarat almış olabilirsin. Gazeteciysen yapman gereken bu söylentiyi haber yapmak yerine bunun doğruluğunu araştırmaktır. Gazetecilik okulundan dün çıkmış bir çocuğun, ilk yapacağı sorgulamaları yapsaydı zaten bugün bu manşet olmazdı bu gazetede. Ya da bunun doğruluğunu bulurdu o zaman da 'İnanılması Güç Bir Söylenti' diye manşet yapmazdın, yüksek kurulun nasıl politize olduğunu gösteren bir manşet yapabilirdin."

MUSTAFA KARAALİOĞLU MU YOKSA KARTOĞLU MU?

Bizim bildiğimiz kadarıyla Mustafa Karaalioğlu gazetede olduğu zamanlarda yazıişlerine uğruyor ve manşetlere müdahale ediyor... Karaalioğlu'nun yokluğunda ise yerini Mustafa Kartoğlu temsil ediyor ve manşetlere hakim oluyor. Peki acaba bu başlığı kim attı o zaman? Mustafa Karaalioğlu mu yoksa Mustafa Kartoğlu mu?

İşte Star gazetesinin bugünkü manşeti...

GAZETECİLER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*