Starların güzellik sırları

Starların güzellik sırları.7873
  • Giriş : 24.07.2007 / 09:39:00

Dünyaca ünlü starlara güzellik danışmanlığı yapan uzmanlardan bilirkişi tavsiyeleri.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aralarında geçtiğimiz günlerde gelin olan Eva Longoria ile Lindsay Lohan gibi Hollywood starlarının bulunduğu pek çok ünlüye 'güzellik danışmanlığı' yapan uzmanlar; bir kadının kendini yeniden yaratması için yapılması gerekenleri anlattı. Cilt, saç, makyaj ve kilo kontrolü hakkında küçük ama çok etkili önerilerde bulunan Dr. Howard Murad, Jimmy Snyder, Andy LeCompte, Tim Quinn ve Stephen Gullo; "Dediklerimizi yapan hanımlar sonuçtan memnun kalacak" anafikrinde birleşti. İşte, işinize yarayacak 'bilirkişi' tavsiyeleri...

ÖLÜ HÜCRELER GİTSİN
Dünyaca ünlü dermatolog Dr. Howard Murad, "Sağlıklı bir cilt için yapılması gereken en önemli şey; üst tabakadaki ölü hücreleri yok etmektir" dedi ve önerilerine şöyle devam etti:

* Haftada 3 kere yumuşak bir peeling ürünü ile cilt yüzeyindeki fazla deriyi alın. Böylece kullanacağınız nemlendiriciler teninize daha kolay nüfuz eder.

* Cilt hücreleri gece yenilenir. Dolayısıyla cildin ihtiyacı olan besinleri vermek için en uygun zaman gecedir. Kırışıklıklarınız varsa; glikolik asit vela retinoid içeren bir ürün kullanın.

* Daha aydınlık ve canlı bir ten için papaya, avokado veya ananas gibi meyve enzimleri içeren bir bakım uygulayın. Enzimler, cildin yüzeyindeki ölü hücreleri temizleyerek, taze derinin ortaya çıkmasında etkin rol oynar.
'Umutsuz Evkadınları' dizisinin yıldızı Eva Longoria'yı ışıltılı bir tene kavuşturan Jimmy Snyder de, peeling konusunda Dr. Howard Murad'la aynı fikirde. Cildinize bronzluk katmak için güneş ya da solaryum yerine bronzlaştırıcı kremler kullanmanızı öneren Snyder, "Cildi ölü hücrelerden arındırın ki; otobronzan krem daha iyi etki edebilsin" diyor.

SAÇ ŞEKLİNİZ DEĞİŞSİN
Nicole Richie ve Lidnsay Lohan gibi ünlülerin saç stilisti Andy Lecompte, değişime giden yolda saç modelinin çok önemli olduğunu vurguluyor. "Senelerdir aynı saçla dolaşıyorsanız, kuaförünüzden yardım isteyin" diyen Lecompte, şunları öneriyor:

* Değişiklik istiyor ama uzun saçlarınıza da kıyamıyorsanız; yana doğru tarayebileceğiniz uzun kahkuller kestirin. Katlı bir model seçerek yüzünüzü daha hoş gösterin. Özellikle ufak tefek kadınlarda uzun saçı katsız kullanmak büyük hatadır.

* Saçlarınız kısaysa, şekil verirken jöle veya wax kullanarak farklılık yaratın. Bu yıl uzun saçlarda doğal dalgalar moda. Eğer saçlarınız düz ise, fönle kuruturken parmaklarınızla saçınızı tutam tutam kıvırın. Böylece dağınık ve son derece seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious