Statlara çocuk tribünü projesi gelecek sezona kaldı

  • Giriş : 12.06.2006 / 00:00:00

Statlardaki küfür ve şiddetin önlenmesi amacıyla yapılması planlanan çocuk tribünü projesi hayata geçirilemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Her hafta 300 çocuk 14 kulübün maçlarına öğretmenleri eşliğinde götürülecek, öğrenciler stadyumda sponsor ismiyle kurulan çocuk tribününden maçları izleyecekti. Avrupa Birliği fonlarından destek alarak yürütülmesi planlanan proje, başka bahara kaldı. Kulüpler Birliği Sportif ve Pazarlama A.Ş Pazarlama Direktörü Özlem Akdağ, projenin yeni sezonda hayata geçirilmesi için dünyaca ünlü markalarla sponsorluk görüşmeleri yaptıklarını söylüyor.

Yeşil sahalarda yaşanan şiddet olaylarının önüne geçmek için başlatılan çocuk tribünü çalışmasının yeni sezona yetiştirilmesi için ilgili kurumlar harıl harıl çalışıyor. Sponsor bulunamadığı için gelecek sezona ertelenen çocuk tribünü çalışmasıyla Anadolu illerindeki statlarda öğrenciler bedava maç izleyebilecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nın da içinde yer alacağı projeye göre, her ilden 2 ilköğretim okulundan 300 öğrenci maçlara götürülecek. 1 idareci ve 3 öğretmenin yer alacağı organizasyonda stada ulaştırılan öğrenciler, kendilerine ayrılan, üzeri kapalı, misafir takımın uzağındaki tribüne yerleştirilecek. Çalışmada maç biletleri kulüpler tarafından verilirken, sponsor tarafından öğrencilere kumanya dağıtılacak. Aynı zamanda her maçta öğrencilere maçı olan kulübe ait şapka, atkı, bere gibi ürünler verilecek. Sponsor firma ise tribün girişine kendi tabelasını koyarak reklamını yapacak. Proje kapsamındaki stadlar arasında küme düşen takımlardan Malatya, Samsun ve Diyarbakır da yer alıyordu. Ancak onların yerine lige yeni çıkan takımlarla görüşmeler sürüyor. Çocuk tribününün yer alacağı iller Ankara, Rize, Kayseri, Sivas, Denizli, Konya, Gaziantep ve Manisa şeklinde sıralanıyor.

Çocuk tribünü projesinin 2006-2007 sezonunda hayata geçirileceğini belirten Kulüpler Birliği Sportif ve Pazarlama A.Ş Pazarlama Direktörü Özlem Akdağ, sponsorlarla görüşmelerin devam ettiğini dile getiriyor. "Bunlar dünya çapında faaliyet gösteren firmalar." diyen Akdağ, Süper Lig'in başlangıcında böyle bir uygulamaya gitmenin sponsorlar için daha uygun olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious