'Stella' mahkemelik oldu!

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Mersin'de Sibirya cinsi kurt köpek 'stella' denizde 11 yaşındaki bir çocuğun can simidini patlattığı ve çocuğu sırtından tırmaladığı için mahkemelik oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre Abdullah Ateş'in eşi Dudu Ateş, Davultepe Beldesi'ndeki 100. yıl Halk plajında köpekleri 'stella' ile birlikte denizde yüzerken yanlarına gelen 11 yaşındaki A.A. ve yanındaki bir başka çocuk 'stella' ile bir müddet oynadı.

Çocuklar 'stella' ile şakalaşıp havaya attıkları can simitlerini 'stella'nın yakalamasını seyrederken 'stella' can simidini patlatarak küçük A.A'yı sırtından tırmaladı. Bunun üzerine A.A'nın babası Mustafa A., Davultepe Jandarma Komutanlığı'na giderek şikayetçi oldu. Küçük A.A babası ile birlikte jandarma ekipleri tarafından Mersin Adliyesi'ne getirilirken, 'stella' isimli köpekte sahibi tarafından Cumhuriyet Savcısı'nın görme ihtimaline karşı Mersin Adliyesi'ne getirildi. Mahkemeye gerek olup olmadığına ise Cumhuriyet Savcısı karar verecek.

Adliye'ye getirilen 'stella' adliye önündeki vatandaşların adeta maskotu oldu. Köpeğin sahibi Abdullah Ateş olayı şu şekilde anlattı: "Evimizin önünde denizde eşim ve 'stella' ile birlikte yüzüyorduk. O arada iki çocuk geldi. Çocuklar 'stella' ile birlikte oynamaya başladı. Çocuğun birinin elinde can simidi vardı. Stella can kapmak için sıçradığında can simidini ısırdığı için simit patladı. Çocuğun babası bizden simidin 4 YTL olan parasına istedi. Bizde şu an mayoluyuz gelin evde daha fazlasına verelim dedik. O sırada köpek oynaşma sırasında çocuğun sırtını tırmalamış. Bunu da fırsat bilen çocuğun babası bizi ve köpeğimizi Jandarmaya şikayet etmiş."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious