Stepne lastikleri eroin deposu çıktı

Stepne lastikleri eroin deposu çıktı.11236
  • Giriş : 20.02.2009 / 22:19:00

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi Gürbulak Sınır Kapısı'nda Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda, 145 kilo saf eroin ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olayla gilil olarak İran plakalı TIR'ın sürücüsü Y.A.B gözaltına alındı. TIR'ın İran'dan aldığı yükü İtalya'ya götürdüğü, eroinin de iki ayrı stepne lastiğinin içine zulalandığı belirlendi.

Edinilen bilgiye göre bir ihbarı değerlendiren Narkotik ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, İran'dan İtalya istikametine gitmekte olan Y.A.B. idaresindeki İran plakalı TIR'ı takibe alınarak Doğubayazıt çıkışında durdurdu. Narkotik köpeği Maço ile birlikte yapılan operasyonda TIR'ın her iki stepne lastiklerine zulalanmış şekilde 145 kilo saf eroin ele geçidi. Olayla ilgili araç sürücüsü Y.A.B. gözaltına alındı. TIR şoförü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Doğubayazıt Cezaevi'ne konuldu.

Bu arada Gümrük Muhafaza ekiplerinin son 12 aylık operasyonlarda yaklaşık 200 milyon TL değerinde 2 tona yakın uyuşturucu madde ele geçirdiği, olayla ilgili olarak da 43 kişinin tutuklanarak cezaevine konulduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*