STK'dan İsrail'e protesto

  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Çeşitli sivil toplum kuruluşları İsrail'in, Lübnan ve Filistin'de sürdürdüğü katliamları protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aralarında Halkın Kurtuluş Partisi, Toplumsal Özgürlük Platformu, Halk Kültür Merkezleri'nin de bulunduğu çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye yaklaşık 100 kişi saat 16.00'da 4. Levent Metro istasyonu önünde toplandı. "Siyonist İsrail Filistin'den defol","Halklara değil siyonizme barikat" yazılı döviz açan eylemclier katılımların tamamlanmasının ardından İsrail Başkonsolosluğu'na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında sık sık "Lübnan halkı yalnız değildir","Katil İsrail Ortadoğu'dan defol" şeklinde slogan atan grup, yaklaşık yarım saat sonra İsrail İstanbul Başkonsolosluğu'nun bulunduğu Yapı Kredi Plaza önüne geldi.

Burada sloganlarına devam eden grup, İsrail'in katliamlarını kınamak için 15 dakika oturma eylemi yaptı. Oturma eyleminde grup, marşlar ve ezgiler söylerken, gruptan birkaç kişi üzerinde kana temsil eden boya bulunan önlükleri giyerek beton zemine yattı.

Oturma eyleminin ardından grup adına Bülent Aslan bir basın açıklaması yaptı. İsrail'in yaklaşık 1 aydır sivil halk dinlemeden katliam yaptığını belirten Aslan, "Lübnan ve Filistin halkının mücadeleleri dünya halklarının ümidi olmaya devam edecektir. ABD ve İsrail bekçi köpeği dünya halklarına yaptığı katliamların zulmün hesabını elbet vereceklerdir." dedi.

Açıklamanın ardından eylemciler olaysız şeklide dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious