Stoklar bitti, 2.el oto bahar zamanı

Stoklar bitti, 2.el oto bahar zamanı.16627
  • Giriş : 02.04.2009 / 08:28:00

Hükümetin ÖTV'yi indirmesinin ardından sıfır kilometre araçlar yok satmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


0 km araçlarda yapılan ÖTV indiriminin satışlarda patlama yaratması ve stokların hızla tükenmesi 2. el otomobil piyasasının da hareketlenmesine neden oldu. Uzun zamandır talep daralması nedeni ile fiyatları düşen 2 el araçların ÖTV indirimiyle beraber daha da düşen fiyatları oldukça cazip seçenekler sunuyor.

Pazar günleri kurulan 2. el oto pazarlarında uzun zamandır hiç yaşanmadığı kadar hareketlilik yaşanıyor bu günlerde. Gerek araç fiyatlarını merak eden meraklılar, gerekse de kendi araçlarının fiyatlarını merak eden araç sahipleri ve tabii bu cazip fırsatlardan yararlanmak isteyen alıcılar pazarlara hücum etti.

Uzun zamandır bu hareketliliği bekleyen galerici esnafının yüzü güldü. Stokların hızla erimesi Haziran ve hatta Temmuz'a gün veren bayilerin kurlardaki yükselişten dolayı fiyat sabitlemesi yapamaması ve zam beklentisi de 2. el otoya yönelişin bir diğer sebebi.

Gözüken o ki hem 0 km araçlarda hem de 2. el araçlarda baharla birlikte bahar havası esmeye başladı. Uzun zamandır zararda olan sektör rahat bir nefes aldı. İleriye dönük ümitler yeşerdi.


İstanbul Otomobilciler ve Galericiler Derneği Başkanı
Zeki Akbal

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*