Striptizci kızlarla dolandıran hackerlar!

  • Giriş : 09.11.2007 / 05:25:00
  • Güncelleme : 09.11.2007 / 00:52:32

İstanbul’da internet ortamındaki çeşitli alışveriş ya da sohbet sitelerini çökerterek elde ettikleri 300 bin kredi kartı bilgisini kullanmak suretiyle haksız kazanç sağladıkları ileri sürülen 3 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube Müdürlüğü ekipleri, internette üyelik sistemi ile hizmet veren çeşitli alışveriş ve sohbet sitelerini çökerterek buralardan elde ettikleri 300 bin adet kredi kartı bilgisini kullanarak dolandırıcılık yaptıkları belirlenen Vedat A., Salih Ç. ve Kudbettin T.’yi Fatih’te gözaltına aldı.

Çeşitli vakıf ve derneklerin internetten bağış kabul edilen sitelerinde 1 YTL’lik sembolik bağışta bulunarak ellerindeki kredi kartı bilgilerinin doğruluğunu kontrol eden bu kişilerin, bazı arkadaşlık ve seks siteleri kurdukları da anlaşıldı. Bu kişilerin, sitelerde canlı olarak uygunsuz şovlar yapan 20 kadın ile kazanılacak geliri paylaşmak üzere anlaştıktan sonra ele geçirdikleri kredi kartlarının bilgileri sayesinde sitelerine üye oldukları tespit edildi. Kredi kartı bilgileriyle telefon bayilerinden de 3 YTL’ye aldıkları kontörlü GSM kartlarına internetten 500 kontör yükleyen şüphelilerin, daha sonra bu kartları yeniden bayilere sattıkları, bayilerin ise bu kartları değerlerinden daha düşük fiyata piyasaya sürdükleri bildirildi. Bu kişileri adliyeye sevk eden polis, internet siteleri ile kontörlü telefon kartı satan bayilere yönelik başlattığı çalışmayı da sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious