Su altı bayrak rekoru Türkiye'nin

Su altı bayrak rekoru Türkiye'nin.7212
  • Giriş : 24.10.2008 / 06:30:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 15:53:05

Emekli SAT komandosu Namık Ekin, 600 metrelik bayrağı Ölüdeniz'in 40 metre altında açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesinde düzenlenen Uluslararası 9. Ölüdeniz Hava Oyunları Festivalinde gökyüzünde 600 metrekarelik dev  Türk bayrağı açarak dünya rekoru kırmaya çalışan Emekli SAT komandosu Namık Ekin, bu girişiminde başarılı olamayınca aynı bayrağı Ölüdeniz'in 40 metre altında açarak yeni bir dünya rekoru kırdı.

  15- 19 Ekim tarihlerinde yapılan Uluslararası 9. Ölüdeniz Hava Oyunları sırasında, profesyonel bir yamaç paraşütü pilotuyla 600 metrekarelik dev Türk bayrağını Ölüdeniz semalarında açmaya çalışan Emekli SAT Komandosu Namık Ekin, atlayışın yapılacağı Babadağ'ın zirvesinde iki gün beklemesine rağmen yeterli rüzgarı bulamayınca rekor denemesini su altında yaptı. İstanbul'da notere onaylatılan 600 metrekarelik dev Türk bayrağını Ölüdeniz Plajına indiren Namık Ekin, burada turistlerin yardımıyla katladığı bayrağı tekneyle denizin derin olduğu bir noktaya taşıdı.

kullan

Yardımcıları Erkul Bakıroğlu, Melisa Yıldırım, Hasan Cansız ve Nursel Bakıroğlu ile 65 kilo ağırlığındaki dev bayrağı denizin 40 metre derinliğe ulaştığı bir noktada açan Ekin, yaklaşık 5 saatlik bir denemenin ardından yeni bir dünya rekoruna imza attı. Daha önce 520 metrekarelik bayrağı deniz altında açarak bu rekoru elinde tutan Amerikalının rekorunu kıran Namık Ekin, 29 Ekim'de aynı bayrağı tekrar gökyüzünde açmayı deneyeceğini söyledi. Su altında açılan dev bayrağın görüntüleri Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurmak için saniye saniye kaydedildi.  

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*