Su birikintisine düşen 2 çocuk öldü

Su birikintisine düşen 2 çocuk öldü.7697
  • Giriş : 18.04.2009 / 21:22:00

Bursa'nın merkez Kestel ilçesi Turanköy mevkiindeki yol çalışma sahası içerisindeki su birikintisine düşen 6 ve 8 yaşındaki 2 kuzen boğularak hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken çocukların yakınlarını, komşuları sakinleştirdi. Çocuklarının amca-yeğen oldukları öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Kestel'e bağlı Turanköy'de ikamet eden 6 yaşındaki Melih Ok ve amcası 8 yaşındaki ilköğretim okulu 2. sınıf öğrencisi Bilal Ok, köyün karşı tarafındaki yol çalışmasının bulunduğu bölgeye gitti.

Bir süre sonra köye gelen çobanlar, amca-yeğenin yaklaşık bir buçuk metre derinliğindeki su birikintisine düştüğünü bildirildi.

Olayı haber alan jandarma ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı. Amca-yeğenin öldüğü belirlenirken, cesetleri çukur kenarına çıkartıldı. Melih ve Bilal'in babaları olay yerinde gözyaşlarına boğuldu. Acılı babaları sakinleştirmek güç oldu.

Turanköy mevkiindeki otoyol çalışmasının yapıldığı bölgedeki su birikintisinde hayatını kaybeden kuzenlerin Melih ve Bilal Ok'un cenazeleri Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından ailelerine teslim edildi.

Gözü yaşlı 2 kardeşin, çocuklarının cansız bedenlerini kendi elleriyle cenaze arabasına kadar taşımaları yürek burktu. Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü, olay sırasında çocuklardan birinin olay yerinden geçerken su dolu çukura düştüğü, diğerinin ise düşeni kurtarmak isterken suya düştüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*