Su ekipleri doğalgaz borusunu deldi

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Adapazarı Su ve Kanalizasyon (ADASU) ekipleri izinsiz kazı yapınca doğalgaz borusunu deldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Serdivan Esentepe semtinde şehir şebekesinde kazı çalışması yapan ADASU ekipleri doğalgaz borusunu delince hem itfaiye hem de Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş (AGDAŞ) alarma geçti. Sakarya Üniversitesi'nin (SAÜ) lojmanlarını besleyen doğalgaz borusununun delinmesi sebebiyle havaya yoğun gaz yayıldı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi ve doğalgaz görevlileri sevk edildi. AGDAŞ ekipleri derhal bölgeye giden ana vanayı kapatarak ilk müdehaleyi yaptı. Ayrıca bölgenin elektiriği de bir süre kesildi.

Hemen emniyet şeritleri ile çember içerisine alınan bölgeye havada yoğun gaz bulunması sebebiyle kimse alınmadı. Bu arada doğalgaz borusun delen ADASÜ kepçesinin öylece bırakıldığı görüldü. AGDAŞ ekipleri sürekli gaz ölçümü yaparak, gazın tamamen tehlikesiz hale gelinceye kadar onarım çalışması yapmadı. Bu arada olay yerinde itfaiye ekipleri hazır bekletildi. Gazın tamamen etkisini kaybetmesiyle boru onarıldı.

AGDAŞ yetkilisi, ADASÜ'nun izin almadan kazı çalışması yaptığını belirterek, "Gerçekten tehlikeyi ucuz atlattık. Boru patlaması sebebiyle kepçenin motor gaz alev alabilir, patlama meydana gelebilir, kepçe operatörünün hayatı tehlikeye girebilirdi. Bu sebeple biz ADASÜ'ya izinsiz kazı yapmamaları konusunda uyarıda bulunmuştuk. Ancak uyarıyı dikkate almamışlar." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious